| Mario1994 a întrebat:

Daca cineva termina cursul de cosmetica, ce va trebui sa faca? Sa lucreze la salon in chirie sau sa se angajeze? Cum e mai bine? Si de ce? Daca ar deschide un salon mic, si restul ce mai e nevoie, ar merita? Imi spuneti cam cat aproximativ costa un salon mic? Ce mai trebuie exact? Actele? Si mai ce? Nu stiu multe detalii. Va multumesc. O zi frumoasa.

3 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Buna, eu consider ca mai bine ar fi sa te angajezi undeva, ca sa vezi clar cum merge treaba, mai intrebi in stanga si-n dreapta despre tot ce presupune a detine un salon si in plus iti faci si un nume. Putina lume merge la incepatori, deci trebuie sa ai ceva munca in spate inainte de a-ti deschide un salon, fiindca risti sa ramai fara clienti.

| Adry05 a răspuns:

Pentru inceput macar sa te angajezi undeva, ca sa-ti formezi o clientela, oamenii sa vada ca muncensti bine si cand ti se pare ca ai deja ceva clienti, atunci iti poti deschisa singura undeva. Din prima nu e ok, trebuie sa-ti faci o reputatie si sa te faci placuta pentru ca putine doamne au curaj sa intre, in special la cosmetica, fara recomandari la o incepatoare fara multa experienta.

| keenkee a răspuns:

Ai putea sa iti deschizi tu direct un salon, dar te va costa ceva. Si iti va merge doar daca ai multe prietene/cunostinte care sa vina la tine. Dar cel mai bine ar fi sa te amgajezi la un salon, sa iti mai pui bani deoparte si sa iti mai faci clienti. Bafta happy