| Gexu a întrebat:

Daca folosesc Zineryt iar dupa 10 min ma dau cu fond de ten ce se poate intampla? Este normal? Cat timp trebuie sa stau cu Zinerytul pe ten?

Răspuns Câştigător
| annda a răspuns:

Nu are nimic ca el intra in piele repede. big grin

3 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Nu se intampla nimic, dar asteapta in general cam 30 de minute dupa ce-l aplici pe piele, lasa-l sa intre cat mai bine in piele, apoi poti da cu fond de ten, plus ca-ti dispare si senzatia de crispare... cu Zinerytul stai pana te dai din nou (adica seara, dupa ce te demachiezi) si dimineata.

| ViVi a răspuns:

Nu are nimic intra mai bine in piele
nu ar fi bine sa te dai cu font de ten iti strici pieleawinking oricum stai linistita nu se intampla nimic

o zi buna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Când urmezi un tratament care are o afecțiune a pielii, nu folosești sub nicio formă alte creme de față, fond de ten, etc.
În această perioadă, pielea trebuie lăsată să respire, porii să stea închiși, coșurile se vor usca.
Cel mult dai cu un gel antiseptic, o baie de aburi cu ceai concentrat de mușețel sau gălbenele.
Să nu pui mâna murdară pe față, mare atenție.
Pa, pa.