| CreepyDarkness a întrebat:

Daca i-au calciu m-i se intaresc dinti si se inalbesc un pic?

5 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Probabil ca ii intareste un pic dar nu -i inalbeste, calciu e benefic mai mult pentru oase

| Alexandra8989 a răspuns:

De la calciu ti se intaresc dintii, oasele...dar nu se inalbeste nimicwinking

| ReusxD a răspuns:

Bună.
Mai bine spalăte pe dinţi.
Se întăresc dinţii, dar nu ţ-ii se albeşte nimic.
Tu ai dinţii gata albi.
Pa, pa!

| simomih a răspuns:

Se intaresc dintii, dar nu se si albesc.Pentru albire evita dulciurile (Stiu ca-i greu)sau cel putin spala-ti dintii de cel putin 2 ori pe zi:dimineata si seara; ai putea sa incerci sa te speli pe dinti cu bicarbonat de sodiu, de cateva ori pe saptamana, asta ajuta.Iti mai poti albi dintii si la stomatolog, dar asta costa si devin si mai sensibil.nu e recomandat.

| WhovianAnnie a răspuns:

Dar spalatul pe dinti ce are? Da se intaresc dintii si oasele, dar dintii nu se albesc.