| madalynamadyy a întrebat:

Daca imi aleg facultatea de fashion desinger ce serviciu o sa am ce va trebui sa fac cred ca va trebui sa inventez haine sau nu stiu in fine. Totusi mai aamm pana la facultate dar totusi as dori sa stiu. Funda cine imi explica cel mai bine iar ceilalti vot

Răspuns Câştigător
| cнσcσ a răspuns:

Deci:
-tu va trebui sa creezi niste haine diferite de cele care sunt astazi,dar in primul rand le vei desena pe o foaie si vei alege culorile

-la nu stiu cat timp, adica cand vrei tu poti face o colectie de haine de exemplu Summer Colection

-Trebuie sa iti angajezi fotomodele care sa apara pe podium sa iti faca reclama la haine

-Inainte de a face o prezentare trebuie sa te gandesti din timp unde vrei sa faci prezentarea pentru a tine locul liber patronul/patroana.

-Trebuie sa angajezi un make-up si un hair-stilyst pentru prezentari

-Trebuie sa iti faci un atelier

-Trebuie sa iti angajezi si cativa croitori ca sa te ajute

-Hainele trebuie sa fie diferite de cele din ziua de azi, trebuie sa impresionezi sa vada oamenii cat de inventiva esti

-