| Ionutcercel7 a întrebat:

Daca imi place foarte mult design-ul, arta 3d asa sa zic pe calculator in general, nu sunt mare fan picturi sau chestii de genul, desi le apreciez foarte mult. Imi plac gen personajele din jocuri, desene, animatii, cover uri de albume, cum sunt create si gandite, detaliile tuturor. Imi place sa creez ceva si sa ma uit asa la el sa zic " ba chiar eu am facut asta? ", intr-un sens bun bineinteles. Imi place si fashion-ul, mai mult stil designer. Nu am banii necesari sa imi cumpar tot felul de haine scumpe sa le si port, mai mult ma uit printre ele si le admir desgin-ul si da stiu, nu iti trebuie designer ca sa stii sa te imbraci, dar cum arata e subiect, deci cele designer sunt gandite mai bine, dar daca exista tricouri misto la 100 lei eu nu zic ca nu pot fi mai bune decat unele de 1000.
Deci ce as putea face mai departe? Am 17 ani si incep a 11-a in toamna, sunt pe profil economic, deci nici macar o treaba cu ce am spus, imi place si treaba asta, dar mai mult ce am spus pana acum, mereu mi-a placut sa ma uit peste creatii si chestii din astea, am fost si eu un graphic designer in Photoshop o vara si am facut ceva bani, dar m-am lasat ca eram mai mic si prost si nu stiam ca daca voi continua voi ajunge posibil mai departe invatand lucruri mai multe din asta.

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Daca ai deja niste baze puse in Photoshop eu iti sugerez sa mizezi pe asta pe viitor, plus alte softuri asemanatoare, fiindca intotdeauna va fi nevoie de un design de produs, fie ca vorbim de aliemente, bautura, produse de ingrijire, obiecte electronice, sau poate chiar de niste personaje din jocuri video sau background-uri pentru acestea si machete 3D, de afise, carti, si absolut orice tine de vizual. Exista numeroase tutoriale pe Youtube, mai furi si tu meserie, iar cand devii bun la un nivel decent incepi sa iti faci portofoliu cu propriile lucrari, pe care il expui pe diferite platforme.Succes!

| MistarGoGu a răspuns:

Te pui din nou pe învățat soft-uri de grafica *( sau modelare 3D ) e simplu! Ce are profilul economic de la liceu cu pasiunea ta?
Și ca o chestie part-time este utila! Dacă mai ies și bani tot este bine! Baga mare!

| Ionuțmocanu6778 a răspuns:

Transferate la arte altfel nu vei putea merge la o facultate în domeniu am 16 ani și m-am transferat de la mate info la arte și nu regret asta. Deși trebuie să desenezi destul de bine că să intri așa că, sfatul meu este să te transferi.

| Ionutcercel7 explică (pentru Ionuțmocanu6778):

Eu nu am treaba cu arta pe foaie! XD

| Ionutcercel7 explică (pentru Ionutcercel7):

Plus, ca dupa liceu exista numeroase cursuri de design