| mmeee79 a întrebat:

Daca imi tot usc parul oare nu mi se vor degrada varfurile? (sunt creata, si folosesc tratament cu ulei de masline, ou, si etc..si ceva ser pt fire degradate).

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă mergi pe aer cald, nu fierbine, nu se deteriorează.
Pa, pa.

| LittleLuciane a răspuns:

Da se strica da poti folosi si ulei de ricin pentru ca el il protejeaza sa nu se arda si in plus va creste mult mai repede

| Iana12 a răspuns:

Daca ti-l usuci cu perie rotativa, iti cam arde parul. Incearca sa il usuci cu un foehn care are o putere mai mica.

| mmeee79 explică (pentru Iana12):

Cu foehn-ul il usc, am uitat sa mentionez. nu-l pot usca cu perie rotativa, ca-s creata si nu-mi place. dar foehn-ul meu are o putere cam mare oricumbig grin

| Iana12 a răspuns (pentru mmeee79):

E posibil sa il cam degradeze. incearca inainte sa-l usuci sa folosesti un spray de par Kallos pentru protectie termica. Protejeaza parul de caldura emanata din uscator sau ondulator. sau. ser hidratant termoprotector de la gerovital cu D-panthenol si keratina! le am pe amandoua acasa si chiar sunt bunicele