| Roberta00 a întrebat:

Daca inainte de a ma face cu placa aplic pe varfuri uleiul de la kallos"Glossy restructural crystal fluid" apoi ma indrept cu placa(nu am parul cret decat un pic buclat la varfuri si pe la jumatate) si la sfarsit ma dau cu ceara de par pe varfuri credeti ca voi reduce din arderea parului cauzata de placa(am remington cs5002)?

Nu spuneti sa nu o mai folosesc pentru ca nu o voi face:d
Ms de raspunsuri!

5 răspunsuri:
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Nu...
1.de la Glossy... placa va incepe sa pocneasca
2. Ceara deterioreaza parul la fel ca gelul si fixativul.
Mai bine data normal cu placa si foloseste samponul masca si sprayul de la gerovtal pentru. par ars

Bafta

| PeStraziGoale a răspuns:

E bine sa te dai cu ulei si ceara.Dar pana la urma tot o sa se arda si o sa il ai mai rar. happy

| Anxx a răspuns:

Eu folosesc doar Glossy restructural crystal fluid inainte de placa cu 5-10 min. si vad ca nu mi se mai despica varfurile asa tare :*

| Dyony01 a răspuns:

Da este posibil sa reduka arderea parului d la placa dar asta nu inseamna ca nu se vor arde deloc, se voor arde dar nu asa d tare...:*:*

| fsss a răspuns:

ca ar fi bine ca, orice as folosi (crema, balsam, masca), sa fie cu proteine.Sa nu te astepti insa la minuni ca daca te dai cu ele vei avea parul nears sau degradat.totusi mai trebuie tuns si el.se degradeaza in timp poti sa ai si cea mai scumpa placa degeaba depidne de scalpul omului de multe.multe persoane se fac de 3-4 ani din cunostintele mele si nu au nimic.da se tunde din varfuri la cateva luni. spor