| anonim_4396 a întrebat:

Daca inca mai am semne de la acnee si incep sa ma dau cu bb cream o sa imi apara din nou cosuri?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cum a spus si Danielllle, depinde foarte mult de ten si cum se comporta el. E posibil sa-ti apara pentru ca se "sufoca" tenul. Mie imi apar daca imi las tenul prada prafului. Si daca vrei sa te dai cu cremade protectie da sa ai si bb cream pe fata sa stii ca NU SE POATE. Orice produs cu spf care e astupat cu altceva nu isi face efectul, spf nu se aduna ( daca pui spf de 15 si spf de 6 nu o sa obtii 21, te protejeaza cel mai mare ). Daca vrei spf mare pentru ten nu cel de 15 care e in multe fdt alege o crema cu protectie coloranta http://amicidevorba.blogspot.ro/......rema.html.

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Lasa cremele!
Foloseste masca din acis salicilic mai bine.
Te pup!

| Danielllle a răspuns:

Depinde de ten, eu daca ma dau cu fon de ten, imi trec cosurile, la altii insa de la fon de ten apar cosuri.E diferit.Pentru semne de la acnee eu folosesc corector de la flormar perfect coverage, acum ca e vara si nu imi place sa imi incarc fata cu fon de ten.Sa nu uiti si de crema cu factor de protectie.

| Marzipany a răspuns:

Acneea e ceva complet normal.Incearca sa nu storci cosurile, ca vor aparea mai multe.Cumpara de la farmacii plicuri cu argila, pune 1/4 dintr-un plic intr-un vas (nu de plastic sau metal), toarna apa de la robinet, amesteca(nu cu metal/plastic), aplica pe toata fata si asteapta 30 min si apoi te clatesti.Fa asta o data pe zi timp de 2 saptamani, si apoi de doua ori pe saptamana.

| ThePotato a răspuns:

Nu happy. O crema anti-acnee nu are rolul sa te faca si mai urata laughing. Crema BB te scapa de acnee (e un fel de fon de ten, nu ma judeca sunt baiat laughing ) M-am uitat la plesneala pe YouTube si am vazut o fata cu multe acnee si ea le-a acoperit numai cu crema BB. E foarte buna.

| Alllllexandra a răspuns (pentru ThePotato):

Poi da, face tenul frumos pe moment, numai ca in timp cosurile reapar din cauza cremei.

| YoNuTzB98 a răspuns:

Nu cred... happy

| doaroadolescenta a răspuns:

Buna:) in primul rand tratamentul cosurilor si a pielii vine din interior, iar apoi urmeaza exteriorul. Citeste aici ce poti face pentru a scapa de cosuri, chiar da rezultate! http://doaroadolescenta.wordpress.com/......-de-facut/