Daca inca nu am fost la plaja,,, si vreau sa ma duc i bine pentru inceput sa folosesc LOTIUNE CU BETA CAROTEN inainte de expunere la soare? sau ce sa folosesc?

3 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Eu folosesc, de ani de zile, Unguent cu Galbenele Melkfett 250 ml
Compozitie:
Petrolatum, Paraffinum Liquidum, Glycine Soja, Calendula Officinalis, Tocopheryl Acetate, Beta Carotene, Parfum.
Continut:
250 ml
Recomandari:
Este de incredere de generatii intregi pentru protectia pielii intregului organism.
Cu extract de galbenele, este indicata pentru ingrijirea pielii obosite, deosebit de uscate, desebit de sensibile si la tratarea pielii crapate.
Formeaza un film protector, regland continutul de substante hidratante ale pielii.
Este considerata una din cele mai vechi metode de ingrijire a pielii.
Se poate folosi de intreaga familie la serviciu, sport, timp liber, masaj, protectie impotriva soarelui (bronzeaza foarte frumos) sau a gerului.

| iulia_9095 a răspuns:

Da,eu am citit ca sunt foarte bune cele cu betacaroten deoacrece betacarotenul mareste productia de melanina (pigment al pielii) si te vei bronza mai repede,mai sanatos si mai uniform,o sa incerc si eu anul acesta o astfel de lotiune,am cititt mai multe articole despre palaja si protezarea pielii, in primul rand crema cu protectie trebuie s-o aplici pe piele dupa dus, inainte de expunerea la soare cu 30 min.asa pielea o va absorbi mai bine, ar fi bine ca lotiunea sa fie rezistenta la apa si sa te dai din 2 in 2 ore, vacanta placuta!

| DildăuPaispe a răspuns:

E buna.
Eu folosesc gama TROPIC.
TROPIC Emulsie Calmanta dupa plaja(merge si inainte laughing )
si pentru bronzat TROPIC Ulei pentru bronzat(rezistent la apa)