| SunshineSunrise a întrebat:

Dacă incerc sa imi fac o relație sau sa ies cu cineva afara trebuie persoanele din trecut sa ma faca de ras. Cand imi fac cate o relație una din persoanele vechi din generală ii dau mesaj ca eram o ratată și toata lumea isi bătea joc de mine. In generală mereu isi bătea lumea joc de mine pentru ca eram "urâtă si fara forme cu bretonel". Acum persoanele care isi băteau joc de mine imi tot dau mesaje sa iesim. Nu ma afecta pe atunci. Dar ma afecteaza ca persoanele vechi vin la mine si imi reamintesc ca arătam ca dracu si acum prea ma îmbrac frumos. Ce ar trebui sa fac? Nu ma dau mare cu nimic. Port haine normale. Eu am un stil asa mai de hip-hop. Nu provocatoare. Machiajul normal. Cat mai natural. Cand pun o poza pe Facebook e imposibil să nu comenteze cineva urat. Unu mi-a zis "ho fa frumoaso ca iti mai amintești câte flegme iti luai pentru fata?" Si nu au nici un motiv sa ma insulte. Eu imi fac un amărât de selfie, nu ma rup in poze cu bot.
Acum m-au răpit iar gândurile ca nu o sa pot sa ma imprietenesc cu nimeni sau sa imi fac o relație din cauza fizicului meu din generală crying ce sa fac? De ce nu puteam fi frumoasa?

18 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Ignora dusmanii si ocupate personal de tine. Se pot bloca apoi cand iesi cu cineva nu ai treaba

| Adry05 a răspuns:

Da dă-le mă block să nu-ți mai vadă postările sau cu cine relaționezi? de ce continui să-i ții?

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

In primul rand, lipsesc cateva... fraze corecte din intrebare, din punct de vedere gramatical. Dar asta e irelevant.
Deci... ce treaba ai cu ei? O sa iti faci prieteni si o sa fii fericita chiar daca zic aia ceva. Totul o sa fie bine. Nu ar trebui sa iti pese de ei. Nu le mai acorda atentie. Treci prin toate cu demnitate. Si de ce ii mai ai la prieteni? Eu unul i-as sterge.
Nu mai lua legatura cu ei, viata ta e a ta, pastreaz-o pentru tine.

| Sofer a răspuns:

Scoate persoanele acelea din lista si nu ii baga in seama. Nu conteaza daca esti urat sau frumos. daca aveai vorba ta sa fi in gasca lor nu se lua nimeni de tine. poate tu esti mai diferita si sunt invidiosi.

| RobertMoon a răspuns:

Le dai block persoanelor care te deranjează și așa ai scăpat de ei.

| Dalmore a răspuns:

Eu nu înțeleg de ce îi mai ai la prieteni? Dacă sunt așa importante vorbele unui bully pentru oricare tip cu care ieși, nu te merită niciunul. Și încă ceva, de ce se afla mereu cu cine ești? Învață să fii mai discretă.

Răspuns utilizator avertizat
| Dalmore a răspuns (pentru SunshineSunrise):

De unde află? Asta nu înțeleg. Țipi în gura mare că ești într-o relație? Îți pui relație pe Facebook?

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Meriti happy

| CosminCD a răspuns:

Stali linistita! Viitorii prieteni vor avea capul pe umar nu vor fi niste copii de generala, ce nu stiu mare lucru. Asa ca ignora-i atat pe FB, cat si in viata de zi cu zi. Incepe si tu o noua etapa fara banaranii din generala. Asta este...sunt multi de genul. Fii tare si nu mai privi in jur la criticile celorlalti. Succes! Vacanta faina iti doresc!

Răspuns utilizator avertizat
| CosminCD a răspuns (pentru SunshineSunrise):

Nu-i mai băga în seamă, ignoră-i! Eu așa aș face...

| împreunăfacembine a răspuns:

Hei,

Vreau sa incep sa iti spun ca (sunt baiat) in generala si eu aveam mari probleme cu colegii si chiar si in primul an de liceu de unde am si plecat din cauza lor oarecum. Imi puneau porecle, se luau de mine si multe altele.

La noul liceu am prins curaj si de fiecare data cand cineva striga dupa mine ripostam.

Iar acum e totul ok.

Cand te deranjeaza cineva riposteaza si tu si jigneste-i, prinde curaj.

Nu le permite tuturor frustratilor sa se ia de tine.

| EmanuelT a răspuns:

Le poți da pur și simplu block, nu-i greu și mă gândesc că ajungi(no offense)
Nu trebuie să te intereseze părerea celorlalți și nici pe partenerul tău n-ar trebui. Dacă s-a pus împreună cu tine, s-a pus pentru cum arăți cum, nu cum arătai atunci.
P, S: Cele mai frumoase fete, sunt cele fără glet le față. Nu-ți trebuie machiar să arăți bine. Unii dintre, căutăm astfel de fete.

| Spartacus12345 a răspuns:

Imi pare asa de rau pentru tine. Crede-ma. Vorbeste cu parintii tai iar ei sa vorbeasca cu parintii celor care isi bat joc de tine. Stai linistita ca roata mereu se intoarce mai devreme sau mai tarziu. Vorbeste cu un psiholog. Roaga-te neîncetat la Dumnezeu sa se termine odata povestea asta oribila si sa-ti dea multa putere.
Daca vrei sa mai povestim, poti sa-mi dai mesaj in privat.
Bafta!

| Iulian998876 a răspuns:

Invidia asta...

| farazaharsweet a răspuns:

Daca persoana cu care vrei sa te imprietenesti se uita in gura acestora inseamna ca nu merita sa fie langa tine.