| random1620 a întrebat:

Daca ma duc la o croitorie se poate sa cer croitoresei sa imi faca o geaca de blugi (evident dupa modelul meu)? Intreb adica daca se poate ca stiu ca rochii se pot face pe comanda dar nu stiu daca aici se limiteaza domeniul.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt anumite croitorii care lucreaza paltoane si blugi, nu toate croitoresele fac asta, fiindca necesita o masina de cusut speciala, pentru chestii foarte groase.
Conditia esentiala este sa ai materialul de blugi, capse, fermoare si tot ce ai nevoie pentru a se lucra asta.

| random1620 explică (pentru Violleta2022):

Deci eu sa trebuue sa aduc materialele?

| Violleta2022 a răspuns (pentru random1620):

Doar daca croitoria respectiva lucreaza materiale groase, gen paltoane, geci, blugi fiindca au nevoeid e masini de cusut speciale, pentru asemenea materaiel foarte grose.
Intra si intreaba in croitoriile din orasul tau, vezi cine lucreaza asa ceva si daca au material in stoc.

| Yuoia a răspuns:

Se poate face orice la comanda. Cu conditia ca sa fie o croitoreasa buna, sa se priceapa la facut tiparele. Mai ales ca spui de un model al tau, unicat.