| anonim_4396 a întrebat:

Daca-mi iau crema de plaja SPF 40, ma mai bronzez vreun pic?

11 răspunsuri:
.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Nu prea... dar protectia este foarte importanta.Si depinde si de culoarea pielii tale. Daca este alba crema SPF 40 este indicata. daca este mai inchisa la culoare poti sa incerci si SPF20 sau 30.Eu m-am dat doar pe spate cu SPF 30 se m-am bronzat doar pe burta si piept si pe spate eram la fel de alb...In orice caz, eu zic sa intrebi si la farmacie pentru ca, pe perioada verii, ei aduc creme de protectie si sunt pusi in tema cu caracteristicile lor.Vacanta placuta!

auran
| auran a răspuns:

Un piculet, cat sa fii sexi!

| Jonsdottir a răspuns:

Da, crema doar iti protejeaza pielea, dar nu iti "fura" bronzul

| Jonsdottir a răspuns:

Mai depinde si ce fel de piele ai...

| Jonsdottir a răspuns:

Mai bine fati un test (il gasesti pe nivea.ro) happy

| Jonsdottir a răspuns:

Mai bine fa-ti un test (il gasesti pe nivea.ro) happy

| vio a răspuns:

Nu prea...stai degeaba la soare...

| dispe a răspuns:

DA. Toate sunt pacaleli. Incearca cu un factor de protectie mai mic si cu inca una pentru dupa plaja daca ai probleme

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Cu cât factorul de protecție a cremei solare este mai mare cu atât pielea este mai protejată.
Bronzul apare și el și încă unul frumos și de durată.
Sănătatea pielii pe primul loc și apoi bronzul.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu prea te mai bronzezi, dar oricum SPF 40 este indicata pentru bebelusi mai mult(pentru a fi protejati) in plus este cam scump happy
Eu zic ca daca vrei sa te bronzezi, sa scazi la un SPF 20-25 si asa te vei bronza si vei cheltui mai putin.

| elena19 a răspuns:

In ultimii ani, am fost bombardati din toate partile cu informatii legate de pericolele soarelui si importanta cremelor cu factor de protectie. Probabil ca vanzarile la astfel de produse au crescut semnificativ, insa numarul cazurilor de melanom nu a scazut, ba din contra. Este soarele din ce in ce mai puternic sau produsele pe care le folosim sunt ineficiente? Probabil ambele. Asa ca... parerea mea este ca tot ce trebuie sa folosim este pe cale medicinala... si totul cumparat dintr-o farmacie... De fapt azi nu mai stii ce e bun si ce nu straight face