| anonim_4396 a întrebat:

Daca porti mai mult timp corset iti mai subtiaza putin talia?big grin

5 răspunsuri:
| Liquify a răspuns:

Daca faci sport mai mult timp ti se subtiaza taliawinking.

| jadir a răspuns:

Daca folosesti pe o perioada lunga coresetu iti poate provoca in timp probleme respiratorii si chiar modificarea unelor organe,de suptiat nu va subtia nimic insa poate deforma corpul,de asta e recomandat a fi purtat doar ocazional,la o nunta, botez, spectacol etc.Sant studii care arata ca purtarea corsetului si la femei si barbati inbunatateste calitativ si cantitativ viata sexuala insa parerea mea este ca e un basm.

| Ucigasuldeprostie a răspuns:

Si creierul se subtiaza de la corset cel putin asa am auzit happy

| gigel68 a răspuns:

Corsetul purtat mai mult timp creeaza dependeta fizica. organele se deplaseaza de la locul lor iar muschii abdominali si lombari nu o sa iti mai poata sustine corpul/coloana dreapta fara corset.
poti sa cauti pe net, este un documentar despre o femeie care poarta corset de foarte multi ani, are o talie foarte subtire, dar organele stau in zona pelvisului si arata destul de naspa.

| 0vidius a răspuns:

Corsetul nu modeleaza dimpotriva muschii abdominali se atrofiaza si dupa ce nu o sa il mai porti o sa ti se lase burta urat de tot.