| ToxicPunkgirl999 a întrebat:

Daca vrei sa iti faci suvite rosii cu tinctura de castelanii (si e prima utilizare...adk nu am mai folosit pana acum)iti distruge parul? ce se intampla? dauneaza firului de par? vreau sa stiu mai multe despre asa ceva (am mai folosit de multe ori albastru de metil ) :/

3 răspunsuri:
| AikkoxD a răspuns:

Albastrul de metil, roşu castelani şi violet de genţiană nu dăunează părului, că sunt folosite şi în medicină (sau unele substanţe din ele).
Eu m-am făcut câteva luni bune cu fiecare soluţie şi îţi garantez că nu-ţi distruge părul. Ca să fii sigură de un păr sănătos (şi vizibil), fă-ţi o mască săptămânal.
Şi se foloseşte la fel ca albastrul de metil, doar că iese roşu pe păr blond/şaten deschis, roşu închis - şaten închis/castaniu, roşu închis spre vişiniu - castaniu închis/negru.

| VioVuVu a răspuns:

Nu nu iti distruge parul am folosit si eu si nu s-a simtit nici o diferenta dupa. nu conteaza daca ai folosit inainte albastru de metil tincture de castelanii nu ace rau parului nu dauneaza.Bafta.