| Maadddaaaa a întrebat:

Dati-mi si mie niste idei pentru prima zi de liceu cu ce sa ma imbrac si daca ma pot machia cu eyeliner si rimel...sunt la colegiu national deci nu am voie cu tocuri si pantaloni scurtistraight face

33 răspunsuri:
| TraficDeMentosane a răspuns:

Care`i faza cu Col National? raised eyebrows Eu sunt tot la colegiu` national, ma imbrac CUM VREAU devil! La fel sa faci si tu oh go on doar daca n`ai unul din dirigintii aia naspa chatterbox.
Succes!

| Maadddaaaa explică (pentru TraficDeMentosane):

La noi cica nu ne lasa dar din a doua saptamana vreau sa vb cu astia sa venim toti km vrem k asa nu are ce sa faca. oricum in prima saptamana vreau sa ma dau mai cuminticak poate asa ma lasa proferii in pace k in generala mereu ne luam unii de altii si dupa trebuia sa ma chinui o gramada sa-mi fac si eu media ok k vroiam sa merg la acelasi liceu cu amicii.

| SameMistake a răspuns:

Băi cu pantaloni scurţi e într-adevăr cam indecent şi nepotrivit să mergi la şcoală, oricare ar fi ea, mai bine fustă decât pantalonaşi pentru şcoală. Dar tocuri?laughing Nu zic că ţi-aş recomanda să porţi, decât dacă ţii neapărat, dar mi se pare exagerat. Aveam colege într-a IX-a doar (!) care veneau aproape zilnic pe tocuri, şi nici în ziua de azi nu am înţeles de ce chiar atât de des. Şi crede-mă, şi eu tot la "colegiu naţional" am învăţat!laughing
Ce să zic, fii tu însăţi şi important este să arăţi bine, chit că te duci în blugi şi o cămăşuţa drăguţă, chit că te duci într-o rochiţă. Şi nu-ţi uita încrederea în tine! Ea e cheia.
PS: Încearcă să nu fii prea sofisticată, mie mi s-a întâmplat o dată să ma îmbrac mult prea complex pentru o situaţie în care toţi ceilalţi erau foarte obişnuiţi, şi chiar m-am simţit prost.
PS 2: Nu îţi mai face griji atât de devreme, în situaţii de-astea cineva te-ar putea considera nedemnă. Încearcă să fii cât mai naturală şi să te gândeşti la asta în apropierea începerii şcolii, mai este o lună şi ceva.
Succes!

| Maadddaaaa explică (pentru SameMistake):

Stiu ca mai e mult dar plec intr-o saptamana si ma intorc de abia cand incepe liceul si trebuie sa termin cu shoppingul in saptamana asta...si in legatura cu alea care veneau cu tocuri nu le zicea nimeni nimic.k eu am vbit cu o prietena si mi-a zis ca i-a facut scandal k si-a pus platforme ce-i drept se lua in gura cu profele dar nu stiu eu vreau la proi sa le fac o impresie buna k in generala aveam o prietena care in primele saptamani a venit imbracata super cuminte nemachiata si au lasat-o in pace profii ...nu o ascultau aproape deloc si ea nu prea stia mai nimic dar avea note mai mari k ale unoara care stiau cat ea sau mai mult.

| Kasia a răspuns:

Da poti adopta un machiaj dar sa nu exagerezi. poti folosi eyeliner si rimel dar pe buze sa te dai cu ceva nude. poti incerca niste jeansi skinny cu talie inalta si o camasa draguta si feminina.de asemenea poti sa iti iei o rochita decenta nu foarte scurta sau mulata pe care sa o asortezi cu un sacou poate mai masculin(asta daca nu va fi foarte cald) ca sa fii foarte interesanta.nu uita de accesorii care sunt importante.investeste intr-o geanta frumoasa si incapatoare.te poti machia de asemenea cu putin fard maro mat si rimel.sau poti sa te machiezi doar cu rimel si sa alegi un ruj mai strident. poti opta si pentru niste jeansi evazati vintage asortati cu o camasuta din in alba si ceva sandalute.alege o geanta incapatoare cu maner lung si vei fi foarte frumoasa.

| Niiiicu a răspuns:

Buna,o camasa si o fustita sau o pereche de blugihappy

| rutanklan a răspuns:

Ce probleme existentiale au unii! Nici macar nu suntem in iulie!

| Maadddaaaa explică (pentru rutanklan):

Suntem in iulie dar nu asta conteaza...conteaza k p mine ma intereseaza cum arat si saptamana asta e pentru shopping ca dupa plec si ma intorc de abia cand incepe liceul... oricum nu comenta daca raspunsul tau e nefolositor. daca pe tine nu te preocupa felul in care arati este treaba ta.sa stii ca stiu destui oameni care arata naspha si nu se ocupa de ei tocmai pentru ca se vad mai neatractivi dar sunt chiar de treabaaa deci stai linistit k nu e totul aspectulwinkingpoti castica prin personalitate daca nu te ajuta aspectul.

| rutanklan a răspuns (pentru Maadddaaaa):

Cata filozofie! Shopping, chestii, figuri... dadoamne cutremur

| Maadddaaaa explică (pentru rutanklan):

Uite din ce mi-ai zis imi dau seama ca nu esti prea atractiv dar serios nu trebuie sa te neglijezi...chiar daca nu o sa ajungi niciodata o bunaciune incearca sa ajungi cat de cat ok.adik sincer majoritatea prietenilor mei petrec aproape la fel de mult timp ca mine in legatura cu aspectul si sincer s-au super schimbat intr-un an.adik si inainte erau frumosi si trageau ceva fete la ei dar de cum au inceput sa lucreze mai mult la muschi, la freza si la haine au inceput vina super multe fete la eiwinking

| rutanklan a răspuns (pentru Maadddaaaa):

Mai bine imi tai ceva jos decat sa ma iau dupa 'sfaturile' tale extrem de utile...

| Maadddaaaa explică (pentru rutanklan):

OMG..pana acum nu am maiintalnit niciun baiat care sa isi foloseasca cel mai de pret lucru al lor intr-o astfel de comparatie chiar daca e metaforica...a stai m-am prins o ai asa mica incat nici nu s-ar vedea daca ai taia-o.si daca nu vrei sa le asculti e pierderea ta crezi ca ma ajuta pe mine daca le asculti.mie doar mi-a parut rau de tine si am vrut sa te ajut.

| Flaviucu a răspuns:

Hai ma, cum sa nu te lase in tocuri mami? laughing Legea e facuta sa o incalci. deci spor la umblat pe tocuri si pantaloni si scuri!

| Maadddaaaa explică (pentru Flaviucu):

laughing)))stiu pai asa am facut in generala. uniforma am purtat-o prima saptamana si dupa ne-am vorbit toti si am venit km am vrut si nu a putut sa ne scada nota la toti si ne-a lasat in pace.dar in prima saptamana ma dau si eu fata mai cumintica pana aranjez si cu astia... sper sa nu dau numai peste tocilari retazi totusi.

| Flaviucu a răspuns (pentru Maadddaaaa):

Asa sa faci, sa faci impresie buna :* laughing

| Maadddaaaa explică (pentru Flaviucu):

:*:*

| xBiiaM a răspuns:

Pentru prima zi ar fi normal sa te imbraci mai frumos si mai elegant. Sa zicem ca pentru prima zi ai putea incalca aceasta "lege" happy. Nu e nici-o problema daca iti iei pantaloni scurti si tocuri laughing Esti la liceu oricum, faci ce vrei... Doamne... Aproape 99% dintre copii incalca legiile, de ce sa fi tu aia mai prostuta? (fara suparare big grin). Dar probabil ca o sa te simti naspa daca tu de ex te-ai duce in prima zi in pantaloni lungi si adidasi si restul fetelor sa vina intr-o fustita sau pantaloni scurti si tocuri laughing Nu ar fi o chestie aiurea? Sa fim seriosi, daca esti deja la liceu ai o varsta la care poti face orice smug Bafta

| Eugeniusu a răspuns:

Ia`ti un costum de baie = ))

| Maadddaaaa explică (pentru Eugeniusu):

rolling on the floor))))da cel mai bine ma duc topless

| Eugeniusu a răspuns (pentru Maadddaaaa):

rolling on the floor))))))))))

| amaliaamely a răspuns:

Buna! Deci ai putea sa iti iei:-un tricou negru niste panataloni de bugi si tenmsi negri,
Sausicko camasa roza cu niste tenisi roz si blugi.
-o rochita pana la genunchi si niste opincute.
-o camasa alba o fusta de orce culoare si opincute alebe sau negre...

| RamboBike3 a răspuns:

Is rocker deci nu stiu dacda iti place stilul meu.Dar parera mea e sa-ti iei o fusta negra cu colanti negri ddesupt, tricou rosu cu negru cu un craniu sau numa un cap de craniu pe el, tenisi lungi negri cu siret alb pe picioru drept pe celalat rosu, o bratara si un colier.A si pe fusta un lant

| SameMistake a răspuns (pentru RamboBike3):

Ce căcat?!
Am vrut să mă opresc din citit când am văzut "fusta neagra cu colanti"... Offf...

| RamboBike3 a răspuns (pentru SameMistake):

Si de ce nu te-ai oprit? Dacda nu iti place stilul meu ce sa-ti fac?

| Maadddaaaa explică (pentru RamboBike3):

Sincer fara suparare dar nu-s rockeritastraight faceoricum mersi pentru raspunswinking

| RamboBike3 a răspuns (pentru Maadddaaaa):

Mult succes:*

| Maadddaaaa explică (pentru RamboBike3):

Mersi:*

| euSUNTasta a răspuns:

Ia-ti o rochita si o pereche de opincute big grin

| ioanalarysa a răspuns:

IA`TI O fusta mai scurta o camasa si niste opincute. te poti da si cu un rimel si un luciu dar strident tongue

| madalinaioana08 a răspuns:

Imbraca-te cu o camasa alba cu maneca scurta si niste pantaloni negrii cu talie inalta ...si eventual niste balerini orice culoaree:* si da te poti machia si cu eyeliner si rimel fond de ten daca folosesti si un luciu de buze transparent sau un roz deschis. eu in clasa a noua m-am dus nemachiata imbracata decent si eram singura de acolo imbracata ca de scoala ...nici cu pantaloni scurti ca esti prea decoltata laughing

| Maadddaaaa explică (pentru madalinaioana08):

Da ar fi ok daca ar fi camasa decoltata?confusedma refer stric pentru prima zi k dupa se aranzeaza lucrurile cu imbracamintea.

| madalinaioana08 a răspuns (pentru Maadddaaaa):

Da putin decolteu nu strica :* nici exagerat ...ca naaa totusi te duci la scoala. depinde si cat de mari ai sanii ...nu ma intelege gresit nu sunt pe invers laughing))