| Maadddaaaa a întrebat:

Dati-mi si mie niste idei pentru prima zi de liceu cu ce sa ma imbrac si daca ma pot machia cu eyeliner si rimel...sunt la colegiu national deci nu am voie cu tocuri si pantaloni scurtistraight face

33 răspunsuri:
| amaliaamely a răspuns:

Buna! Deci ai putea sa iti iei:-un tricou negru niste panataloni de bugi si tenmsi negri,
Sausicko camasa roza cu niste tenisi roz si blugi.
-o rochita pana la genunchi si niste opincute.
-o camasa alba o fusta de orce culoare si opincute alebe sau negre...

| Kasia a răspuns:

Da poti adopta un machiaj dar sa nu exagerezi. poti folosi eyeliner si rimel dar pe buze sa te dai cu ceva nude. poti incerca niste jeansi skinny cu talie inalta si o camasa draguta si feminina.de asemenea poti sa iti iei o rochita decenta nu foarte scurta sau mulata pe care sa o asortezi cu un sacou poate mai masculin(asta daca nu va fi foarte cald) ca sa fii foarte interesanta.nu uita de accesorii care sunt importante.investeste intr-o geanta frumoasa si incapatoare.te poti machia de asemenea cu putin fard maro mat si rimel.sau poti sa te machiezi doar cu rimel si sa alegi un ruj mai strident. poti opta si pentru niste jeansi evazati vintage asortati cu o camasuta din in alba si ceva sandalute.alege o geanta incapatoare cu maner lung si vei fi foarte frumoasa.