| curious01 a întrebat:

Dati-mi va rog niste sfaturi cei ce v-ati confruntat cu cosurile, am avut si eu mai multe, am folosit zynerit si cam mi-au trecut dar mai apar cate unul si in deosebi pe langa nas, ce as putea face sa scap comple de ele? si daca am avut acuma in adolescenta o sa-mi mai apara sau gata? va multumesc, funda pentru raspunsuri folositoare...

5 răspunsuri:
| Cristina27061999 a răspuns:

Mergi la farmcie si roaga farmacista sa iti recomande un remediu
pentru tenul meu eu folosesc un corector cu extract de plande care le usuca

| Brunette67 a răspuns:

Exfoliaza bine tenul, poti lua un exfoliant de la garnier care are si functie de mască, eu il folosesc si e tare bun. După care curateste-ti foarte bine fata cu un tonic si apoi da-ti cu o crema super hidratanta. Iar in caz că te machiezi, demachiaza-te inainte de culcare de 2 ori, apoi da-ti cu tonic si apoi crema. :d Incearcă să folosesti tonicul si crema in fiecare seara, dupa ce te speli cu sapun bineinteles. Asa nu vei mai avea probleme.

| MoiraBurton a răspuns:

Buna! Si eu am avut aceeasi problema! Iai un sapun cu sulf si te speli inainte de culcare si dimineata, apoi eu am folosit un unguent numit Isotrexin gel. Le usuca foarte tare, este foarte bun. Urmezi tratamentul asta pana cand dispar, dupa faci o pauza, cand incep iar sa apara, iar incepi sa te dai. Pentru mine a functionat si sunt foarte multumita de tenul meu acum. happy Succes!

| MykaElla1 a răspuns:

Eu folosesc de la Loreal Paris crema de cosuri Pure Skin su efect in 30 de secunde o recomand e cel mai bun produs everwinking

| alina84 a răspuns:

Masti cu argila pentru purificarea tenului si ulei de tamanu pentru tratarea lor. gelul de curatare Acne Control este de asemenea bun pentru curatarea tenului si eliminarea excesului de sebum. Le poti cumpara de aici : http://shoporganic.ro/