| xoxooo21 a întrebat:

DAU FUNDA! Ce firma de nuantator este cea mai buna (parerea ta) si unde se gaseste si cat costa big grin?

2 răspunsuri:
| Corinne a răspuns:

Buna!
Cel mai bun nuantator zic eu ca ar fi Creme gloss de la L`oreal (nu arde parul ) cat despre pret intre 25 si 35 de lei pe care il poti gasi pana si in Carrefoure.

pa pa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Firma de nuantator buna ar fi creme gloss cum a zis si Corinne si costa 27 lei dar eu una nu ti-as recomanda nunatatorul distruge firul de par mai tare decat vopseaua.
Iar metode naturale de ati schimba culoarea la par sunt destul de multe :ceaiul de musetel folosit infuzie (pui apa la fiert cam 400ml si apoi adaugi musetelul ) te dai cu infuzie dupa ce ai facut baie si dupa clatesti.
Acelasi lucru poti face cu zeama de lamaie. Aceasta daca o aplici pe par inda de la prima aplicare se va vedea o deschidere in nuanta parului dar. parul va avea un astept de,, murdar'' >Dar poti folozi lamaie sau musetel, ori amandoua combinate le lasi cateva minute iar dupa te clatesti. Si dupa mai multe aplicari poti ajunge chiar la un blond natural si care nu va degrada parul

Daca vrei sa te faci castaniu sau roscat incearca:
Infuzie de : frunze de nuc sau galbenele.Folosesti aceeasi metoda ca la infuzia de musetel. Iar parul va avea o nunta ciocolatie(daca folosesti frunze de nuci+galbenele) dar am spus si roscat caci daca folosesti doar galbenele sau infuzia de frunze de nuc +galbenele si din ce in ce mai multe galbenele sa pui vei deveni roscata cu timpu.
Pt vopsitul natural iti trebuie multa rabdare dar parul nu va avea de suferit. happy