| BunaaHaiPa a întrebat:

Dau funda si voturi e urgenntttt! Am nevoie de sfaturi. La scoala sa organizat o parada din haine eco si nu prea am idee cum sa le fac si sunt inscrisaa :( http://www.ecomagazin.ro/wp-content/uploads/2010/11/reci clabile.jpg Vreau sa-mi spuneti care credeti ca se face mai usor, mie imi place ultima rochie cu negru. as vrea in genu dar nu la fel am idei multe dar nu prea am idee cum trebuie sa o fac adica cu ce o prind.si altele.Multumesc anticipat!

3 răspunsuri:
| Bylok a răspuns:

Mie mi se par cam complicate de facut raised eyebrows Anul trecut am spus la toata lumea ca nu particip si nu stiu ce si pana la urma am participat si toata lumea a ramas uimita de creatia mea(mi-a venit pe moment). Dintr-un sac de ceolofan mi-am facut o fusta mai lunga pana la genunchi si apoi am taiat franjuri pe care le-am ars cu bricheta si au iesit niste unduleuri foarte dragute, apoi am vrut sa-mi fac o vesta din romburi de carton, insa totul a fost un esec.Am mai taiat un sac si mi-am facut un fel de bluza taiata toata(tot felul de taieturi ciudate),iar din vesta pe care am stricat-o am facut un accesoriu pentru fusta.Mi-am mai facut un lantisor si piesa de rezistenta:o chitara(a iesit super).Am fost un adevarat rock star(in acea zi am socat,toata lumea ma stiau de fata finuta,sensibila,incapabila sa faca rau laughing si cand am iesit la parada a fost de nedescris toti colegii mei tipau si spuneau tot felul de lucruri care m-au facut sa rosesc blushing ).
Inearca sa faci ceva iesit din comun, acele rochii par simple, dar sunt foarte greu de facut.Nu te arunca cu capul inainte!

| diidii a răspuns:

Te poti imbraca cu un tricou nergu sau o maleta ceva si sa iti cosi sau lipesti niste CD-uri zgariate sau niste capace de la pet-uri.Am avut si eu o astfel de parada si le-a placut tuturor costumul meu. fundabatting eyelashes?

| All3 a răspuns:

Rochia asta mi se pare foarte frumoasa http://www.youtube.com/watch?v=z1djANvtJgE&feature=relmfu :D cu o nentita pe care lipesti capace de la sticle si cu niste cercei tot cu capace de sticle ar arata super XD