| anonim_2270 a întrebat:

Dau funda +vot la toata lumea care raspunde. mi-am vopsit parul negru in ianuarie si vreau sa ma fac blonda. ce vopsea acopera negru? si se face blond? am numai 14 ani si negru m imbatraneste rau nu imi place deloc sa ma decolorez mi-e frica pentru ca imi arde foarte rau parul oricum este cam uscat si cade destul de mult ((. ce produse stiti pentru despicari si caderea parului? ce stiti pentru decolorare fara chimicale? ( help(

4 răspunsuri:
| Deea a răspuns:

Daca spui ca e uscat asa de tare nu folosi decolorant pentru ca mai mult rau iti faci la par. Nu ai cum sa acoperi negru, mai ales cu blond. Ai rabdare, ca in maxim 1 luna o sa se duca din negru si o sa mai revii la culoarea ta naturala. Si parul meu este destul de deteriorat si eu folosesc o masca de la Camil cu avocado si papaya, am cumparat-o dintr-un magazin din oras cu 20 de lei si e mare cutia, si mi-a facut foarte bine la par. Cred ca o sa gasesti si tu, dar crede-ma ia-ti de la Camil pentru ca merita. Daca totusi vrei sa scapi mai repede de negru pune-ti vopsea blonda direct peste negru. Nu o sa iti iese blond dar o sa ti se mai deschida culoarea. Bafta!

| Lorenna_7223 a răspuns:

Dupa cate stiu eu, nicio vopsea de culoare deschisa nu acopera negrul. Trebuie sa te sacrifici putin pentru parul tau si sa il decolorezi (numai daca asta vrei). Am avut si eu aceeasi problema, iar acum sunt jumatae de cap blonda( pe dedesubt). Mult noroc si ai mare grija de parul tau este ceva foarte speciaaal. :*

| paffyxfairy a răspuns:

Am vazut poza ta de la profil, si sa stii ca nu ti-as recomanda sa iti schimbi culoarea. Esti foarte frumoasa asa, si nu te imbatraneste deloc! :* Poate blondul te imbatraneste, deoarece tu ai tenul potrivit pentru culoarea aceastaa... Poate unii ti-au spus ca sa schimbi culoarea, dar nu ii asculta. Sunt doar invidiosi. Te asigur ca o sa iti para rau dupa aceeaa.;* Esti foarte frumoasa asa. puppy dog eyes