| ?! a întrebat:

[Dau fundita!] Hello :]. As vrea la vara sa-mi fac niste suvite cu nuantator.
Am parul blond spre saten [blond murdar, parca asa se zice thinking].
Ce culori m-ar prinde? Si de unde as putea gasi nuantator?
La cate zile/saptamani/luni se ia? Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| Anemona a răspuns:

Si eu am fost exact in aceeasi situatie vara trecuta.winkingfa-te cu albastru de metil 100% nu vei regreta.winking...iti pui albastru de metil pe suvitele cu pricina il lasi 5-10 minute si dupa te clatesti da ai grija sa nu te murdaresti pe fata.
Dupa vreo 10-15 spalari nu mai ai nimic dar faza tare e ca cu fiecare spalare nuanta se deschide cate un pic...de la albastru inchis o sa ajungi la blond verzui.ca si cum te-ai vopsi in fiecare saptamana>Crede-ma nu vei regreta am incercat pe pielea mea nu vorbesc din auzite.Succes!:*

8 răspunsuri:
| Iubesc Limonada a răspuns:

Dirty blondelaughing

| babygirlmeli a răspuns:

Nuantatorul tine intre 4-6 spalari si il poti gasi la farmacii dar si in magazinele mari gen Real, Carrefour, etc. (in magazinele mici nu gasesti multe nuante)

Eu vara trecuta eram blonda, mi-am facut suvite cu nuantator mov, si au iesit super happy

| perla a răspuns:

Mai bine du-te la coafor ca ei stiu sa nu ramai cheala fetitaaaa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci pentru inceput sa nu cazi prada culorilor neon / semafor, sunt demodate si arata aiurea sa ai in cap roz, verde, albastru si mai stiu eu ce oh go on.
Opteaza pentru culori naturale.
In privinta culorii care trebuie aleasa pentru suvite trebuie sa te gandesti ca nu poti sa iti faci nuante mai deschise pentru ca nuantatorul nu prea are putere mare de acoperire. Acum depinde ce vrei sa obtii prin acele suvite, daca aduci pe langa fata suvite inchise iti incadrezi fata si o scoti in evidenta. Daca iti suvitezi tot parul din loc in loc vei da impresia de o culoare a parului mai inchisa cu 1-2 nuante.
Nuantatorul se ia in functie de firul tau de par, depinde si daca te speli de 2-3 ori pe saptamana sau doar o data. Eu am avut suvite roz 3 luni pana m-am hotarat sa ma tund ca alfel nu se mai putea laughing, s-a suparat profa de sport pe mine si cum sa o dezamagesc pe ea tongue.
Nuantatorul il cumperi din magazine, orice magazin care are in stoc si vopsele.
Mult succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sau daca vrei fa-ti cu decolorant asa am facut si eu de mai multe ori si chiar imi place

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, tine mult de tine d ce culoare vrei sa iti faci de exempu.albastrul dispare in 15 zile la el si verdele. dar it recomand sa folosesti vopsele pentru suvite si sa nu ti le faci acasa ci la cuafor ar fi mai bine.succes

| dulcika_3604 a răspuns:

Mai bine iti iei un sprei si iti faci ce culori vrei eu zic ca ii mai bine asawinking

| antipatica a răspuns:

Cu rosu, albastru, mov depinde de gusturiwinking