| curiozitatea a întrebat:

Dau FunDitSaaaaa!big grin pentru cel care imi poate spune cum sa fac sa ramana parul ondulat dupa ce il fac cu bigudiurile.eu le-am facut alaltaieri.ieri de dimineata cand m-am trezit le-am dat jos si arata superb. iar azi deja nu arata deloc bine.cum sa fac sa tina? ca eu m-am dat cu fixativ dar degeaba.
sau daca stiti si alte metode de incretit parul.in afara de impletit sau cu clame sau ondulator...help! nu pot sa dorm in fiecare zi cu bigudiurisad

6 răspunsuri:
| AnonymousMm a răspuns:

Incearca cu spumahappy!

| curiozitatea explică:

Cu spuma arata de parca nu ar fi ingrijitsad

| Anonim_8545 a răspuns:

Eu asa fac:
1.Ma dau cu spuma si cu un pic de apa
2.Aleg cate un fir si rotesc ondulatorul in cazul tau bigudiurile si apoi cu ondulatorul il invart si las cam 30 secunde. Dupa scot si arata superb.
3. Da-l cu fixativ, dar nu prea mult ca vor aparea niste puncte albe in par.

P. S ondulatorul nu e chiar asa scump depinde de care vrei daca vrei unul care ti-l face ondulat prin inauntru costa 15 lei, daca vrei unul care face bucle inauntru si in afara costa mai mult in jur de 30-40 lei.

Succes happy!

| pam_pam a răspuns:

Si eu am probleme cu parul, ca nu sta mereu cum il 'pun' eu sa stea. :)) Sau cel putin aveam probleme, pentru ca am incercat sa ma documentez si acum e cuminte, ma asculta. :)) Si eu prefer uneori sa am parul cret, si de aceea am incercat mai multe metode: - la bigudiuri, este f. important sa ai parul abia spalat inca ud; il imparti in suvite multe, cat sa se potriveasca cu marimea bigudiului; dupa ce ai strans tot parul, il dai cu fixativ de la o distanta de cel putin 20 cm; a doua zi de dimineata, le desfaci cu grija si cand va arata cum vrei tu (eu imi trec de mai multe ori degetele prin bucle, ca sa nu arat a blondina Taylor) folosesti iar fixativ, dar ai grija sa pastrezi distanta minima!

-parul ondulat cu placa: merge numai daca placa are marginile rotunjite; (si NU trebuie sa ai parul ud) http://www.youtube.com/watch?v=GfoihBOzP1I; dupa ce termini fiecare suvita in parte, roteste-o pe deget si prinde-o, ca sa nu atarne si sa-si strice forma pana termini cu celelalte suvite; la sfarsit, desfa toate clamele (poti sa folosesti o clama pentru mai multe suvite) si la fe, il aranjezi cum iti place tie si abia apoi il dai cu fixativ (ia-ti un fixativ strong, dar nu-l aplica de aproape)

-ondulatorul clasic (al meu e uscator initial, dar am mai multe capete la el printre care si o perie rotunda); prima oara cand l-am folosit, abia iesisem din baie si ma sunase un prieten daca ies pe afara si aveam timp doar o ora sa ma usuc si sa-l si indrept (imi place sa-mi las parul sa se usuce natural, si nu aveam timp sa-l indrept) asa ca am ales sa fac 2 in 1; la fel ca in toate metodele de mai sus, e important sa imparti parul in suvite (daca ai ondulator fara uscator, nu-l folosi pe parul ud) trebuie sa stai cam la fiecare suvita cate 2-3 minute (daca e cu uscator!) si prinzi fiecare suvita, ca la ondularea cu placa; de aici, seamana cu celelalte modalitati de ondulare. Foloseste fixativ. E imposibil sa nu stea, daca prinzi suvitele. Bafta!

| pinkdark a răspuns:

Strange tu niste bani, si mergi si fatil permanent cret. daca te lasa parinti

| curiozitatea explică:

Pai am ondulatorlaughing nu nu imi prajesc parul