| curiozitatea a întrebat:

Dau funditsaaaaa:X:X :*:*:* pentru cel care imi da un raspuns pentru parul electrizat angry este super enervantbig grin multumesc:* byeeee

6 răspunsuri:
| chocolate27 a răspuns:

Cand te speli pe cap, foloseste o masca pentru par uscat, ceva superhidratant.

De asemenea, daca folosesti o perie de plastic, inlocuieste-o cu una cu peri metalici sau de lemn. E posibil sa ti se electrizeze parul si de la purtat fes din material sintetic sau de la folosirea excesiva a vopselei de par, a produselor de styling sau a uscatorului/placii de intins parul. menajeaza-ti parul si nu te va mai supara nici el pe tine!

| nicoleta24 a răspuns:

Eu de exemplu il dau cu un gel care nu intareste prea tare happy

| baietzelu a răspuns:

Cand te speli pe cap, foloseste o masca pentru par uscat, ceva superhidratant.

De asemenea, daca folosesti o perie de plastic, inlocuieste-o cu una cu peri metalici sau de lemn. E posibil sa ti se electrizeze parul si de la purtat fes din material sintetic sau de la folosirea excesiva a vopselei de par, a produselor de styling sau a uscatorului/placii de intins parul. menajeaza-ti parul si nu te va mai supara nici el pe tine!
--------------------------------------
Folosesti, in functie de parul tau cret sau drept, un ser de intins sau un ser de bucle care se da pe par inainte sa te usuci cu feon-ul. Pentru parul drept recomand de la Paul Mitchell sau Wella, produse profesionale. Au si cei de la Artego un ser care se da dupa ce te usuci pentru varfuri despicate si hidratare, dar rezolva si problema cu electrizare. Da-mi un email daca te intereseaza mai in amanunt.
----------------------------
Foloseste masca de par si balsam, nu se va mai electriza. Hidrateaza-te bine, band apa si sucuri proaspete de fructe.

| Naomitza a răspuns:

Uite folosese basam si nu te mai pieptana cu piaptanil de plastic...

| Alerim75 a răspuns:

Părul se electrizează după ce terminaţi perierea sau pieptănatul. Pentru a evita acest inconvenient, achiziţioneaza-ti un uscător de păr care generează şi aer rece. După coafare, îndreapta jetul de aer rece spre păr, iar firele vor deveni „disciplinate".

| diddy_7180 a răspuns:

Si la mine e foarte electrizat dar cand il fac cu placa
numai ii