| Anaasstasssssiaa a întrebat:

De câtă apa oxigenată este nevoie pentru decolorarea parului?

6 răspunsuri:
| Furnicuta000 a răspuns:

Ai un raion plin de cutii de vopsea/decolorant la magazin. Apa oxigenata se folosea pe vremea cand nu exista nimic altceva cu care sa iti decolorezi parul. Asta nu inseamna ca apa oxigenata e o varianta mai buna sau ca nu deterioreaza parul. Cumpara-ti 2 cutii de vopsea blonda (pe care sa scrie ca deschide 3-4 tonuri) si daca parul tau e natural o sa iti iasa un blond frumos. Daca vrei un blond foarte deschis ia-ti un decolorant sau mergi la salon pentru ca daca te faci acasa cu pudra ai sanse mari sa iti arzi parul si sa se rupa efectiv si cand tragi putin de el pieptanul.

| gemeni6226 a răspuns:

Din amintirile mele de cand am avut 18 ani si am incercat asta o sticla a fost de ajuns dar tu ia doua sa fie sigur.

| Yuoia a răspuns:

Apa oxigenata nu decoloreaza parul. Poate scoate o nuanta mai deschisa la un par saten. Dar atat.
Exista decolorante.

| Dalmore a răspuns:

Nu știam că se mai practică chestii de pe vremea lu mamaie.

| Goddessss a răspuns:

Nu se decolareaza mai deloc.
Crede ma. Am încercat de multe ori si am stat multe ore si abia daca au fost 2 tonuri.
Dar iese, dar nu cum o sa crezi. Mai bine folosești o vopsea blonda, gen eu am fost blonda închis spre șaten si chiar a prins ft interesant.
depinde ce vrei sa faci.
Încearcă, dar nu pune niciodată pe rădăcini.
sa stii ca parul tau o sa isi piardă strălucirea, la un moment dat.
Mai bine mergi la un salon sau ti l vopsești.
Daca ai par închis atunci pleacă la un coafor ca nu merge sa ti l vopsești, mai inalti trebuie decolorat.
Daca chiar vrei sa ti l decolorezi, o sticla e si prea mult.
Ajunge jumătate si nu iti dau la farmcie decat de 3%.
Bafta! si vezi sa nu ti l bagi in ochi, ca nu e bine.

| Andra9pk a răspuns:

Mai bine du-te la un salon si decoloreaza-te. cere sa iti puna si olaplex ca sa nu ti se arda parul