| lorenmorgan a întrebat:

De cate ori ma frezez parul imi infloreste repede, ma starui rar de tot sa-l intind cu placa.am fost azi la frizerie si fizerita mi-a spus ca si firele de par care sunt noi crescute si mici sunt la fel de inflorite,nu stiu ce sa fac, la care medic sa ma duc, vreau sa am si eu un par sanatos si lung, dar mai mare lungime nu depaseste.

1 răspuns:
| Barbye26 a răspuns:

Buna! Inflorite insemnand despicate? Eu am lucrat o perioada buna in salon. Ce pot sa ti recomand, este sa renunti la placă un timp. Tunde varfurile o data la 3 luni, si foloseste : ulei (pe parul uscat). Poti incerca mască de par din : ulei de masline, ulei de cocos, ulei de ricin, vit a, e lasata pe par chiar si peste noapte. Iar la capitolul spalat pe par poti folosi produse de la wella! Consulta o coafeza buna si poate au ei de vanzare chiar din salon! Bafta