| Mihaela2022 a întrebat:

De cate ori pe saptamana este recomandat sa facem baie? eu fac o data pe saptamana.

15 răspunsuri:
IMPERIA
| IMPERIA a răspuns:

Servus! Cu cât mai des, cu atât mai bine aş spune eu, care fac o baie zilnic, seara şi un duş scurt dimineaţa. Pe timpul sezonului cald fac duşuri rapide în timpul zilei şi o baie seara.
O zi cu zâmbet să ai!

| KellyGreen a răspuns:

Pai pe corp de obicei faci in fiecare seara, insa pe cap nu e deloc bine sa faci in fiecare seara, eu zic ca cel mai recomandat e ca iarna sa faci baie de 2 ori pe saptamana iar vara de 3.

| Ramo80 a răspuns:

Intrebarea astea ne-a adresat-o profesoara mea de sport in liceu. Unii au raspuns ca o data, de doua ori, in fiecare zi si eu i-am raspuns " ori de cate ori este necesar". Mi-a confirmat si ea ca asa e corect. Dar nu stiu de ce nu mi-a dat si o fundita! laughing

| mgtow a răspuns:

E bine o data pe saptamana cand e frig si vara de 2-3 ori pe saptamana sau faci o zi, dupa aia nu urmatoarea da si tot asa.

| ElizzaTPU a răspuns:

Eu fac de 2-3 ori pe saptamana happy

| Ronnix a răspuns:

Depinde de activitatile pe care le intreprinzi in saptamana respectiva...

| Onn3 a răspuns:

O data sau de doua ori pe saptamana baie generala si dusuri la 2 zile,in rest nu exagera ca strici ph-u natural al pielii si risti sa iti apara fel de fel de lucruri pe piele (cosuri, micoze, iritatii de toata frumusetea)

| master77 a răspuns:

Cred ca la 3 zile

| Andrei07565486 a răspuns:

Difera de la o persoana la alta, cu cat mai des cu atat mai bine

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde de activitățile pe care le desfășori.Eu fac baie o dată pe saptamână și duș zilnic, sau chiar de 2x.Depinde de la o persoană la alta happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu fac in fiecare zi, inclusiv pe cap. Mi se pare cel mai igenic avand in vedere in ce lume " curata " traim.

| Bubulutsaa a răspuns:

Pai iarna-o data sau de doua ori da daca-ti faci baie o data sa-ti dai de doua ori cu sampon
sh vara-2-3 ori la fel
Atentie!
daca dai prea mult sampon iti pica parul rau
Funda :d?

| SabinCrb a răspuns:

De cate ori vrei poti.

| GaGaLoveBieber a răspuns:

Hei.hei... Nimic nu se compara cu dusul din fiecare dimineata, inainte sa incepi o noua zi. Parul, daca il ai lung la 3 maxim 4 zile. Cat despre baie, fa-o mai mult pentru relaxare cand simti nevoia si ai suficient timp sa te "balacesti"

| dyana28 a răspuns:

Parerea mea este sa faci baie in fiecare seara...