| anonim_4396 a întrebat:

De cate ori pe zi este necesar sa aplic uleiul de ricin pentru cresterea unghiilor?

Răspuns Câştigător
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

UUleiul de ricin este exraordinar de bun pentru unghii si nu numai.Tratamentul pentru unghii care se exfoliaza usor e mai drastic tinut dupa cum sugereaza @daniela dar nu este si gresit. Asa ar fi corect dar cred ca nu rezista nimeni mai mult de doua zile. Cel mai bine ar fi ca in crema cu care te dai pe maini sa adaugi putin ulei de ricin.

5 răspunsuri:
| JeSa a răspuns:

E util/bun de mai multe ori pe zi, înainte sau după munca efectuată (de cate ori e necesar)...

daniela
| daniela a răspuns:

Ups...Pentru cele care au unghii care se exfoliaza sau rup usor, este indicat tratamentul cu ulei de ricin. Seara se da jos de pe unghii lacul si se aplica ulei de ricin pe unghii. Se sta minim o ora cu uleiul pe unghii si se maseaza in continuu. Tratamentul ar trebui urmat minim doua luni pentru rezultate

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De 5 ori pe zi

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

De 12 ori pe zi
daca vrei sa ai un rezultat bunwinking
eu asa am facut si in 2 saptamani rezultatul se va observa happy
succes :*!

| buburuza12 a răspuns:

Eu folosesc uleiul de ricin de 2 ori pe zi. happy