| anonim_4396 a întrebat:

De ce au un succes atât de mare cremele antirid? E imposibil ca moleculele lor sa patrunda in piele

Răspuns Apreciat de Editori
| Dintrebare a răspuns:

Cremele patrund in staturile superioare ale epidermei, deci au o actiune locala de suprafata. Nu te vindeca de batranete si nici nu iti schimba radical aspectul ridurilor. Dar estompeaza ridurile fine cata vreme sunt folosite. Dupa ce nu te mai dai, efectele dispar si ele

7 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Esti estetician de spui ca este imposibil?

| darrio2007 a răspuns:

Daca erai, nu puneai asemenea intrebare.

| Drimmero a răspuns:

Cremele antirid aplicate pe riduri deja existente sunt frectie la picior de lemn, e ca si cum ai uda florile cu furtunul cand ploua afara. Cea mai buna 'crema' antirid e hidratarea zilnica cu apa, evitarea expunerii mari la soare, evitarea fumatului, alcoolul in exces si bla bla dar daca ai genetica praf le faci si de la 20 de ani, din cate am inteles le mai rezolvi cu botox dar e posibil sa revina iar, cu natura nu te pui.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Când ești o doamnă la menopauză și un băiat inteligent pretinde elixirul tinereții, rațiunea amuțește. De-aici succesul.

| Robertandrei4858 a răspuns:

Un mincinos bun te poate convinge sa cumperi si un produs de proasta calitate sau fara efect.

| stefiiii3 a răspuns:

Ba este posibil, patrunde in porii pielii.

| miculajutorsfaturi a răspuns:

Buna,
Daca te intereseaza care sunt cele mai bune creme antirid te invit sa citesti acest articol pentru a afla cea care ti se potriveste cel mai bine happy
https://miculajutor.ro/......comandari/