| anonim_4396 a întrebat:

De ce ii discriminatii pe baietii cu parul mai lung? Sau faceti glume proaste pe seama lor cum ar fi "nu ai bani sa te tunzi" "esti fetita" si alte prostii din astea, din categoria asta fac parte si eu!

Răspuns Câştigător
| GizazCraist a răspuns:

In Romania par lung=rocker iar rocker=mai rau decat travestitii
Ce vrei nu putem sa ne alegem tara

39 răspunsuri:
| pwp a răspuns:

Nu fac genul de glume...Chiar ii admir pe asa-zisii rock-eri...parul e greu de intretinut pentru o fata, ba pentru un baiat!

| XatomisX a răspuns:

Si eu sad sunt in aceeasi situatie ca tine crying dar ce e mai rau ce ma scot toti profesorii la tabla :,,-ba ala cu parul lung la tabla'' discriminare straight face

| FlAiser a răspuns (pentru XatomisX):

Am un sfat daca vrei sa nu te simti prost TUNDETEEE! nu esti smecher daca vrei sa pari emo sau asa

| XatomisX a răspuns (pentru FlAiser):

Am un sfat spanzura=te si nu sunt emo straight face

| FlAiser a răspuns (pentru XatomisX):

Spanzurate u si cu maicata

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru FlAiser):

Emo se omoara, logic nu? Crezi ca ti-a dat mesaj din iad?

| FlAiser a răspuns (pentru anonim_4396):

Scuza-ma nu cred ca tiam cerut parerea

| anonim_4396 explică (pentru FlAiser):

Nu, dar eu ti-am cerut un raspuns si ceva lamuriri happy.

| GizazCraist a răspuns (pentru anonim_4396):

Eu sunt emo crying
Emo e o stare emotionala cauzata de anumite traume care NU duce neaparat la sinucidete dar multi nusi dau seama de asta

| anonim_4396 explică (pentru GizazCraist):

Nu infirm asta happy.

| Federovici_Silviu_1990 a răspuns (pentru FlAiser):

Du-te-n mata de cocalar infect. Din cauza oamenilor ca tine Romania e o tara de ****. Sa-mi usuc chilotii pe crucea lui mata

| Tghujj a răspuns (pentru FlAiser):

Tine-ti sfaturile acasa

| doriiy a răspuns:

E doar o mentalitate care. din cate vad, nu se va schimba niciodata. M`am obisnuit cu astfel de lucruri gen. stiluri noi si altele inca din generala. nu mi se pare nimic ciudat. nimic nu ma mai uimeste xd.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ironic, numai dupa aia imi fug ochii laughing.
Fiecare cu gusturile lui nu?
Si cum majoritatea ( am zis majoritatea, nu imi sariti in capbatting eyelashes sunt manelisti si maneliste ( a se citi cocalari si pitipoance ) la ce sa te astepti happy?

| zahy a răspuns:

Nu am nimica cu cei care au parul lung. Dar glumele de acest gen se fac din cauza ca parul lung este stil feminin asa cum este si epilatu sprancenelor. Nu ai observat ca de multe ori barbati cu par lung sunt confundati cu femeile daca 2 barbati slabi cu parul lung stau cu spatele sunt slabuti zici mama ce bune sunt astea 2'ua si cand se intorc cu fata iti vine sa vomiti?

| FlAiser a răspuns (pentru zahy):

Daa auzi dar rasul pe picioare nu are nimica nu la baieti?

| zahy a răspuns (pentru FlAiser):

Cei care se epileaza pe picoare de obicei sunt Fotomodel. Se zicei ca cei care au mult par sunt buni la pat. Chiar crezi ca e nevoie sa te epilezi? Daca iesi cu parul lung epilat si un pantalon scurt probabil ai sanse mari sa fi atacat de vreun violator. Gandeste-te cum arata o persoana cum am zis mai sus, parul desfacut astupa o treime din fata esti usor de cofundat cu o fata, De asemeanea si inbracamintea conteaza. De obicei fetele se uita la baieti cu parul lung cele care sunt biosexuale ( sa zic asa ). Un mare dezavantaj este atunci cand ai copi si mergi cu el la scoala si te cunosc colegi lui vor rade toti de el il faci de rusine o sa zica ce mai fac mamele tale. etc sunt multe dezavantaje, nu vreau sa iti schimb gandirea dar eu spun doar ce gandesc eu si cu siguranta multi alti.

| FlAiser a răspuns (pentru zahy):

Eu doar m-am epilat de 3 ori pe picioare nu sunt de acord cu cei cu par; ung si cercei nu am par lung nici cercel si nu o sa am niciodata

| zahy a răspuns (pentru FlAiser):

Man daca te epilezi nu e chiar asa de grav, intr-adevar multi barbati nu acepta ideia de epilare. Asa ca probabil vei avea pareri negative de la alte persoane. Dar daca vrei sa te epilezi frecvent trebuie sa arati si bine asa ca nu ezita alergarea si exercitile fizice, poate chiar si putina sala vei arata extraordinar cu muschi si atunci nimeni nu va putea comenta.

| anonim_4396 explică (pentru zahy):

Si in fantezia ta mai au si cur bombat si sunt imbracati in fuste, nu? Ca altfel nu prea pot sa-mi imaginez treaba.

| zahy a răspuns (pentru anonim_4396):

La 16 ani ai tai sti sa te inbraci? Mai mult ca sigur parinti nu te lasa sa te inbraci cum vrei tu. Intreaba persoane din viata ta majore care au un grad de intelepciune si probabil imi va da dreptate raspunsurilor mele

| anonim_4396 explică (pentru zahy):

Daca pe tine maicata te-a imbracat nu e musai si pe mine, fiecare cu caracterul lui happy.
Normal ca ti-ar da pentru ca sunt persoane cu idei preconcepute. Care considera ca daca ai parul lung esti emo, ca daca te imbraci in negru esti emo si tot felul de chestii tampite happy.
Dar nu inteleg de ce va deranjeaza asa tare parul cuiva cand pe toate strazile sunt nespalati care uita sa mai frecventeze si buda happy, aia nu mai e deranjat?
Inteleg, sunt unii care merg pe principiul nu-mi place deci fac misto. Dar e trist ca va concentrati pe ceva nesemnificativ ca parul happy. Dar asta e generatia, daca ai parul lung si esti baiat te numesti fetita si invers la fete happy. Si nu stiu ce obsedat sexual ar fi excitat de un cur plat thinking

| zahy a răspuns (pentru anonim_4396):

Ok nu are rost sa duscutam asa contradictoriu am specificat nu am nimic cu cei cu parul lung, dar in societate peste 80% din cazuri sunt dezavantajati cei cu parul lung. din cauza ca numarul lor este foarte mic la locul de munca esti bajocori de multe ori esti luat peste picor daca nu sti sa te inpui, iti garantez ca cei cu parul lung oameni de rand trecuti de prima varsta renunta la parul lung din cauza neplacerilor cauzate.

| anonim_4396 explică (pentru zahy):

Bineinteles ca renunta daca au caracter slab si se sictiresc de imaturitatea unora. happy
O zi buna.

| zahy a răspuns (pentru anonim_4396):

O rugaminte cand vei iesi pe strada uitate in jur la persoanele mature si ai sa observi ca nu au parul mare asta trebuie sa iti dea un? O zi buna si tie

Răspuns utilizator avertizat
| zahy a răspuns (pentru gorlan):

Mai exact e anturaju de aia ai multi prieteni cu parul lung. Daca nu se schimba moda cu toti vor renunta la par cand va fi momentu sa munceasca. cand esti la scoala nu iti pasa ce zic profesori parinti lumea. Aceasta moda poate sa fie aceptata dar momentan nu. In timp se va schimba moda si vor fi vazuti cu alti ochi oameni cu parul lung la fel cum a fost si cu fustele scurte la fete (daca stii cum era inainte). Solutia de a schimba aceasta moda parerea mea este sa vie cat mai multe vedete de sex masculin cu parul lung, asa lumea va acepta aceasta mod. Oameni care fac descriminari le fac din cauza ca nu sunt de acord cu acea moda. Dar atunci cand zice ca nu ai bani sa te tunzi si multe altele, dejea sunt jigniri si denota lipsa de inteligenta. Asa cand mai primesti astfel de zicale, nu te lasa la fel de prejos si nu jigni. Uite o idee zi ca ai prea multi bani si vrei sa arunci bani pe samponuri scume pentru ca consumi destul. Ca ai prea multi bani da mergi la frizer si preferi sa dai bani pe masti pentru par, pe tratamente. explica-i ca sa ai un par lung necesita multa atentie asupra parului si este o investitie in tratarea lui destul de mare. Nu jigni persoanele nu are rost raspundele la jignirile lui intr-o forma inteligenta. Asa nu vor putea sa iti mai zica a 2 a oara

| Alex1239 a răspuns (pentru FlAiser):

Cui ii pasa daca esti tu sau nu de acord, fiecare care umbla cum ii place

| Fantastic7 a răspuns:

Baieti cu par lung... love struck

| FlAiser a răspuns:

Nu ai bani sa ate tunzi esti fetita glrolling on the floor eh nu ii baga in seama un vezi-ti d parul tau si eu imi bat joc de aia cu parul lung baieti sau aia ce au cercei sunt dinaia uitati de d-zeu

| Bєshka a răspuns (pentru FlAiser):

Eu am avut un preten cu par lung si cercellaughingrolling on the floor

| Geudz a răspuns (pentru Bєshka):

Ce amuzant straight face

| allemyl a răspuns:

Poi..eu nu am nimic cu ei.Doar ca la numiti baieti nu le sta bine, da sunt si unii carora le sta chiar ff ok!

| Dimas a răspuns:

Pentru ca oamenii din ziua de azi sunt prea prosti

| addictedformetal a răspuns:

Eu sunt de parere ca oamenii ingusti la minte cred ca baietii ar trebui sa aiba parul scurt. Faza este ca asta nu e o lege, oamenii sau obisnuit ca fetele sa aiba parul lung iar baietii scurt.Dar cei inteligenti nu judeca o persoana dupa aspect ci asteapta sa cunoasca omul.Din pacate in Romania ducem lipsa de persoanele de genu'.Eu una mi-as dori sa am prieteni cu parul lung, cred ca arata mai bine.

| Elena898989 a răspuns:

Dacă ar fi să aleg între unul cu părul scurt, şi un pletos, aleg..PLETOSUL(nu ştiu de ce, dar mă fascinează când văd unul)Atâta timp cât îşi îngrijeşte părul, e ok.

| Nitzulitza a răspuns:

Eate anormal sa discriminezi pe cineva doar ca este diferit de tine insuti.Fiecare are stilul sau si nu poti judeca o persoana care are par lung (un baiat) sau ca are cercel in nas etc. fiindca nu sunt creati toti la fel, cu aceleasi gusturi.
Iar tu draga gorlan nu atrage atentia la orice gluma prosteasca, ei te jignesc pentru ca nu au taria de caracter sa sa-si manifeste si ei gusturile si placerile.

| Cornea_Sandra_1988 a răspuns:

Pacat...Sunt atatea probleme si neconcordante si mizerii in tara asta.Iar indivizii se impiedica de parul unora. In trecut era ceva firesc sa ai parul lung. Nu esti mai barbat sau mascul alfa daca ai parul scurt si mergi teapan. Sincer. Totul consta oin atitudine si in ceea ce ai in interior si lasi sa se observe in ceea ce spui si faci ...mai ales. Masculii secolului nostru, habar n-au sa-si duca cu demnitate specia. Unde au disparut sfincsii iubiti? Sunt doar o masa amorfa de aere si badaranie. Eu una prefer un tip efeminat, dar care stie sa te faca sa te simti fiinta umana, nu obiect, care sa stie cand si mai ales ce sa faca. Iar parul lung e un plus.Personal, I just love it!