Întrebare recomandată | Sabrinaaaaaaaaaaa a întrebat:

De ce imi tot apar vergeturi? Nu le mai suport efectiv. Ma dau zilnic cu ulei si crema ca sa le previn dar ele tot aparrrr

12 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Vergeturile sunt crapaturi ale pielii si apar in general de la ingrasat rapid, atunci pielea se intinde prea repede si crapa.
Uleiul ala nu poate preveni ingrasarea ta si ruperea pielii, ca acolo ai tu probleme sa nu mai mananci mult, s afaci sport ca muschii sa fie elastici si sa nu mai ai testut adipos in loc de muschiul lin, fiindca pe acel testut adipos se fac vergeturile.
Sportul practicat serios poate indeparta tesutul adipos si prevenii aparitia vergeturilor!

| Yaesmin a răspuns:

Că te freci stând invers.

| Sabrinaaaaaaaaaaa explică (pentru Yaesmin):

O frec pe ma ta stand vertical

| Miruna333 a răspuns:

Nu mai asculta prostiile altora. Vergeturile nu trec cu uleiuri sau creme. Acestea sunt rupturi în stratul dermic al pielii, care se vindecă sub forma unor cicatrici. Nici mama cremelor nu te va scăpa de ele. Nici nu previn. Doar laserul, special pentru acest lucru.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iei prea mult/scazi in greutate, nu ai o greutate stabila incearca cu ulei de samburi de struguri e top!

| Sabrinaaaaaaaaaaa explică (pentru anonim_4396):

Unde gasesc?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sabrinaaaaaaaaaaa):

Plafar sau farmaci naturale dau pe net

| vasileparnaie a răspuns:

Ca esti client fidel la kfc boss

| Annie92 a răspuns:

Ai grijă la ce mănânci și mai ales la hidratare! Bei destule lichide zilnic?

| Sabrinaaaaaaaaaaa explică (pentru Annie92):

Nu prea beau apa, mai mult suc

| Annie92 a răspuns (pentru Sabrinaaaaaaaaaaa):

Păi bea apa draga mea aici e problema corpul nostru e 80% apă ai nevoie de ea ca să funcționeze bine.

| otetdemere a răspuns:

Probabil pentru ca te ai îngrășat sau ai slăbit brusc