| Sara2 a întrebat:

De ce pielea capului a 3 zi dupa spalare miroase naspa? doar eu patesc asa?

7 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Dar, cum naiba iti poti tu mirosi pielea capului?

| Alexandraaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Pentru ca a treia zi parul este murdar incarcat cu praful din atmosfera.Si mai ales daca ai parul gras atunci glandele din pielea capului secreta sebum care imbacseste firele de par.

| Ancutsa a răspuns:

Buna!

Nu numai tu patesti asa. Multi dintre noi patim asta pentru ca poti sta in praf, in miros de mancare si imediat se imbiba in par, mai ales ca se ingrasa odata la 2 zile [ depinde de fiecare ].

| MariuZ a răspuns:

Spala-te o data pe zi. mai ales acum, cand e cald. Sau nu-ti place apa si sapunul?

| loove.music a răspuns:

Din cauza prafului, poluarii etc. stai linistita, nu esti singura >:d

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Din cauza secretiei excesive de sebum.Sebumul excretat de glandele sebacee se intinde treptat de la nivelul pielii capului pe toata suprafata firului de par dandu-i, intr-adevar, un miros specific

| Krisaliz a răspuns:

Praf, sebumm si exfoliere.
e ceva absolut normal. si mie mi se ingrasa parul foarte rapid.