| anonim_4396 a întrebat:

De ce se dau fetele cu spoiala d-aia pe obrazi?

Răspuns Câştigător
| Bacemi a răspuns:

Pentru ca nu au incredere in puterea lor de seductie.

27 răspunsuri:
| Crs a răspuns:

Obrazi? happy

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Isi imagineaza ca devin mai frumoase asa. Intrebarea e de ce ele au voie si noi nu? crying

| Aliyaa a răspuns:

Pentru ca faza cu da-ti doua palme si te imbujorezi nu e bunarolling on the floor

| Silvia a răspuns:

Ca sa fie imbujoratesmug...artificial.Mai bine alergi doua strazi si esti imbujorata naturallaughing.

| antonia09 a răspuns:

De obicei femeile in general folosesc fondul de ten pentru a ascunde micile defecte ale pielii. Cu ajutorul fondului de ten ele se simt mult mai sigure pe sine si capaca incredere in fortele proprii.
Eu nu am folosit niciodata fond de ten, chiar daca tenul meu poate nu este unul perfect eu nu cred ca acesta te poate ajuta sa arati bine.

| marsy a răspuns:

Ca sa fie mai dragute!
Nu vad nimic rau in asta. doar daca folosesc permanent. si ink foarte vizibil. atunci e naspa

| pepe a răspuns:

Sa isi ascunda micile defecte cu care le-a inzestrat mama natura.

| ing. a răspuns:

Ca sa isi strice tenul!happy

| dia_2587 a răspuns:

La ce te referi de fapt? La fondul de ten sau la fardul de obraz? In ceea ce priveste fondul de ten, acesta e folosit pentru ca protejeaza tenul de factorii externi ce pot afecta tenul si acopera imperfectiunile tenului. Referitor la fardul de obraz, acesta are rolul de a contura anumite trasaturi ale chipului, in special obrajii. Bineinteles, ca si in cazul fondului de ten, fardul de obraz trebuie aplicat corect, altfel risti sa arati ca un clovn de la circ. De fapt asta e problema in ziua de azi, ca vezi tot felul de pitzi care habar n-au sa folosesca produsele de machiaj corect.Rolul machiajului este acela de a pune in evidenta frumusetea naturala a chipului, bineinteles, doar daca este aplicat corect.

| daniDeeDee a răspuns:

Obrazi frumosi rolling on the floor

cu cetina...

| kUuKii a răspuns:

Ca sa fie frumoase, sunt fete trebuie sa se macheze. Daca au imperfectiuni trebuie sa si le ascunda. Sper ca ti'am fost daye ajutor. xoxo d

| fabiola a răspuns:

Desi am o varsta, nici eu nu inteleg!

| alex2009 a răspuns:

Dupa parerea mea fetele se dau cu fond de ten pe fata sa-si ascunda cosurile si bine inteles si fata pare mai tanara. Nu ti-as dori sa o vezi la fata in ziua cand iese din baie si nu a apucat sa se dea inca ...pericol dai sa fugi.asa ca atentie mare pe cine alegi de nevasta. naturalul este cel mai frumos

| nobody_9468 a răspuns:

Pentru a arata mai bine, cel putin mie imi apare iarna, de la frig, borbonele rosii pe obraz si e necesara folosirea fondului de ten, iar de machiat,(eu) ma machiez fiindca mi se pare ca sunt cam spalacitalaughing si pur si simplu ma simt sigura pe mine cand stiu ca arat excelenthee hee

bafta

| HappyPills a răspuns:

De fenta,
ca de menta "pute"

| ionoion a răspuns:

De nesigure ce is pe ele.

| tarziu a răspuns:

Din acelasi motiv pentru care Zorro poarta masca

| Katiee^^ a răspuns:

Lipsa de ocupatie...

Răspuns utilizator avertizat
| kytyna a răspuns:

Dupa mine sunt 2 genuri de tanti care se spoiesc:alea care isi fac acolo unele mici chestii de bun gust si arata chiar ok si destul de natural si unele unele care se spoiesc de zici ca isi cumpara fardurile in galeti de vopsea lavabilalaughingla romani se obisnuieste sa se pupe pe obraji la intalnirea cu o cunoscuta. cum te abtii sa nu dai la gaste dupa ce lingi o gura de-asta solida de machiaj?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bacemi, tot eu sa am incredere in puterea lor de seductie?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Din acelasi motiv pentru care chinejii mananca sobolani, englejii beau bere si bufnitoii stau trezi noaptea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Hmm]thinking sa-si ascunda semnelehee hee sau cosurilebig grin
sunt fata dar nu folosesc asa ceva. ii super oribila

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu fond de ten pentru ascunderea imperfectiunilor si ca tenul sa aiba un aspect cat mai ingrijit.Cu fard pentru obraz ca sa aiba culoare placuta...Eu nu folosesc nici una nici alta.Nu te supara ca te corectez, dar se spune obrajitongue.

| ramonaky25 a răspuns:

Scuze, dar esti tare amuzantlaughing m-ai facut sa rad cu felul in care ai pus intrebarea si.cu draguta poza pe care o ai la profil.
Si nu stiu, fiecare fata are motive diferite.Sau pur si simplu-pentru ca suntem femei si din cand in cand toate folosim "artificii " de infrumusetarehappy

| Wardenitza lu Warden a răspuns:

Spoiala? ce inseamna raised eyebrows?