| Alessia_3526 a întrebat:

De la ce varsta pot purta tocuri? ofer funda primului raspuns.happy

Răspuns Câştigător
| lollipopzz a răspuns:

Depinde...daca esti mai scunda sau daca esti la un eveniment... Poti purta tocuri de la 14-15 ani.Eu am vazut fete care au 13 ani si poarta tocuri.Te rog frumos fundita!

4 răspunsuri:
| ColorfullColors a răspuns:

Eu purtam tocuri de la 13 ani, cam in fiecare zi. Nu aveam tocuri inalte, erau cam 12 cm. La scoala, in oras, sau oriunde altundeva eram pe tocuri.
Pe langa ca mi-a luat 2 saptamani sa invat sa merg pe ele, dupa ce am umblat ca o rata beata acele 2 saptamani, mi-a trecut repede faza cu tocurile. Si uite-ma, 2 ani mai tarziu, cu sneakersi si imbracata emo/goth.
Poti sa incepi sa porti tocuri, nu te poate opri nimeni, dar gandeste-te mai intai daca chiar asta vrei. Unii baieti o sa te creada pitipoanca, altii fitoasa, altii o sa te admire. Unele fete o sa fie geloase, alte isi vor bate joc, altele te vor copia. Am trecut si eu prin astea.
Dar daca crezi ca ti-ar placea sa porti tocuri, ti-as sugera sa nu alegi tocuri foarte inalte, sa nu le porti chiar in fiecare zi, si sa fii contienta de riscurile care vor aparea mai tarziu:
http://www.ziare.com/articole/pantofi+toc+riscuri
http://www.ziare.com/articole/tocuri+pericole+sanatate
http://www.tpu.ro/......ta-tocuri/

| Doo a răspuns:

Cam pe la 13.pana atunci poti purta pantofi cu talpa ortopedica sau toc mai micbig grin

| Deiiiiia a răspuns:

Buna kiss
Eu o sa port tocuri in banchetul din clasa a 8 love struck love struck love struck happy.
Cred ca e bine buna 15 ani happy.
happy kiss
Succes happy!
Fundaa?batting eyelashes puppy dog eyes

| Adela_8896 a răspuns:

Buna! La varsta de 14 ani.