| Denisa a întrebat:

De maine, pana incepe scoala caci dupa ma duc la sala, alerg dimineata. O sa fie cald si o sa si transpir. Intrebarea mea: daca port folie pe burta o sa pierd in cm mai repede? Am vazut unele comentarii cum ca folia nu ajuta la nimic.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ba da ajuta si inca mult, cu cat ai multe haine pe tine cu atat transpiri mai mult.
multa bafta

12 răspunsuri:
| beka a răspuns:

Transpiraţia nu conţine grăsime, deci nu te ajută să slăbeşti. Cu cât transpiri mai mult, cu atât te deshidratezi mai tare şi este posibil ca după o ce alergi sa fi mai usoara cu 300-500 d gr, asta pana cand bei apa p acre ai pierdutohee hee
Prin alergare slabesti, deoarece accelereaza bataiile inimii, si asta te slabeste(exercitii cardio) succes!:*

| 009 a răspuns:

Da ajuta...adica transpiri si elimini din celulita

| letitblue a răspuns:

Da si asa de usor poate sa ti se faca rau si sa lesini, pentru ca pierzi prea multa apa, mai ales daca te-ai apuccat acum iarna, eu practic, in fiecare zii 30 de minute de elipsa, fara nimica de folie, si pierd 360 de kl, plus 25 de minute de Power Plate, care pot sa spun ca face miracole. Succes big grin

| alicexs a răspuns:

Te ajuta happy asa fac si eu pe caldura asta. poti sa ti-o pui si cand stai degeaba si vei transpira

| mary123 a răspuns:

Ajuta la pierderea celulitei, din cate stiu eu :d.

| piktor a răspuns:

Daca iti pui folia aia pe burta o sa te deshidratezi, pierzi apa din corp si slabesti. asta pana bei iarasi apa.
ceea ce nu stie lumea e ca, corpul contine multa apa, pe care o dai afara prin transpiratie, dar o pui la loc cand te rehidratezi.
nu poti scapa de grasime doar intr-un singur loc. ori dai jos toata grasimea, ori deloc.

| piktor a răspuns:

Katia, daca dizolvi sucul gastric mancarea se digereaza mai greu nu mai usor...

| piktor a răspuns:

No problema colegahappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa folia, te amagesti degeaba(daca are rezultate, poti fi sigura ca nu vor fi uimitore). Pentru un abdomen plat, incearca exercitiile astea:
http://www.youtube.com/watch?v=Ss_yNisUL48 incepe cu 20-30 si pe parcurs avanseaza, in timp la 50. Fa-le o data la 2 zile.
http://www.youtube.com/watch?v=mluijhFQbm4 incepe cu 50(sunt foarte usoare)si avanseaza, in timp, la 100. Fa-le tot la 2 zile. Le-am folosit si eu si am fost foarte multumita de rezultat(pe care l-am obtinut intr-un timp destul de scurt). In rest bea multa apa(dizolva sucul gastric, mancarea se digera mai greu si astfel senzatia de foame va intarzia sa apara), elimina pe cat posibil din alimentatie produse fast-food, dulciurile, chips-urile, alunele, nucile, fisticul, mezelurile si alte preparate etc si consuma in special fructe, legume, supe si lactate.Succes.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Piktor, corect, greseala meabig grin(inca o dovada a zicalei "graba strica treaba"). Multumesc ca mi-ai atras atentia cu privire la aceasta.

| ArexuDeea a răspuns:

Faza e ca folia atrage lumina deci se produce caldura care iti face corpul sa transpire dar eu nu iti sugerez sa o folosesti

| B3cKham a răspuns:

Doamne fereste cu ce naiba sa te ajute o folie pusa pe burta in timp ce alergi? Fa miscare si tine o dieta stricta... Daca tu consideri ca ai ramas fara solutii, ai putea sa apelezi la o operatie de Bypass Gastric