| JustLauren a întrebat:

Deci am foarte multe cosuri pe fata pentru ca nu mai am ulei din arbode de ceai si am hotarat sa pun pasta de dinti pe cosuri...stiu ca imi usuca pielea, ce sa fac in aceasta privinta?

6 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

Opreste`te imediat!
Pasta de dintii nu este DELOC BUNA! Iti strica fata rau de tot. Face sa-ti iasa mai multe cosuri.

Incearca Zynerit, de la farmacie, aproximativ 30 RON.
Poate e el mai scump, dar este foarte bun, iti garantez ca scapi de cosuri. happy

| Diva a răspuns:

Poti sa folosesti suc de lamaie in loc de ulei din arbore de ceai sau pasta de dinti deoarece are un efect astringent.Bafta

| iuli a răspuns:

Nu stiu exact ce tip de tratament iti doresti tu pentru cosuri. La cele naturale nu prea ma pricep, insa daca esti dispusa sa mergi pe un tratament cumparat din farmacie iti sugerez Zineryt (este chiar miraculos, toate persoanele care au incercat acest tratament au fost foarte multumite, inclusiv eu big grin).

Ai grija atunci cand te speli pe fata sa te stergi cu un prosop curat(e recomandat sa ai un prosop care sa il folosesti numai ca sa te stergi pe fata).

Pentru hidratare iti sugerez o crema hidratanta de la Gerovital Plant.

| Miruna_7873 a răspuns:

Din cate stiu eu, pasta de dinti nu face deloc bine.
1.Iti poate provoca iritatii mai mari pe piele.
2.Iti poate usca excesiv pielea.
Iar produsele astea pentru cosuri gen pastile pot avea efecte adverse. Cel mai bine e sa te duci la dermatolog, el va stii ce e cel mai bine pentru tenul tau.

| fryekid a răspuns:

Du-te la bronzat.

| Anonimatttt a răspuns:

Eu am scapat de ele cu ertyfluid... e foarte bun iti garantez.eu l'am cumparat de la farmacie.si vanzatoarele au spus ca este bun.actioneaza din prima.trebuie folosit 3 luni.eu l''am folosit 2 luni si de o luna nu il mai folosesc iar tenul meu este curat.mai am foarte putine cosuri care nici macar nu se cunosc.mai degraba zios daca am 5 cosuri.succes