| 20thoughts a întrebat:

Deci chiar nu inteleg! acum cateva zile aveam 35 de kg aseara aveam 40 iar azi am 45! E stricat cantarul sau m-am ingrasat eu?

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Iti zic eu cum sa faci. Dimineata, te trezesti, mergi la baie urinezi si apoi pe stomacul gol te urci pe cantar, fara pantofi, papuci, bijuterii etc si ce iti arata atunci e greutatea ta adevarata. Cantarul trebuie sa fie asezat pe parchet sau gresie, nu pe covor. Poate de aceea a fluctuat asa greutatea, odata te-ai cantarit dupa masa, odata cu hainele pe tine si asa mai departe, nu e fizic posibil sa te ingrasi 5 kg peste noapte. Poate e si stricat cantarul asa ca incearca sa te cantaresti odata si pe alt cantar, la bunici, prietene, rude etc.

14 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Posibil o retenție de apă în oganism.
Pa, pa.

| 女明DongRi a răspuns:

Nu te poti ingrasa asa repede. Probabil s-a stricat cantarul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cinci kg in plus se vad si pun pariu ca tu nu le vezi, fiind ca nu exista, cantarul e de vina

| Zabbyel a răspuns:

Daca toata ziua hopa pe cantar laughing te ia la misto crying scoate limbuta la tine tonguetongue
si iti da kg "gresite" din razbunare big grin

| TiffanyღBJ a răspuns:

Nu aveai cum sa te ingrasi 10 kg in cateva zile...sau 5 kg de ieri pana azi.
Cantareste-te pe alt cantar

| DushulRece a răspuns:

De unde sa stiu eu, doar nu stau cu tine in casa!

| MarioOnette a răspuns:

E stricat cintarul eu cred ca asa repede sa te ingrasi

| VaniLLaDeeJay a răspuns (pentru MarioOnette):

Depinde, eu cand vin de afara (pe la 11-12 seara), pana la 3-4 dimi cand ma culc, nu imi ajunge un bidon de 5l de apa, plus ca mananc la greu. Sunt clasa a 8-a, o fii si stresul cu examele de mananc mult seara, dar dimineata se vede pe cantar. Totusi azi sunt mai gras ca ieri, dar maine mai slab ca alalta-ieri.

| angellswig a răspuns:

E stricat cantarul. Nu te poti ingrasa asa repede.

| DragosGr a răspuns:

E malefic cantaru.

| DragosGr a răspuns:

Te mai supara cantaru, dai un telefon, vin cu baietii si o sa arate greutatea corectawinking.

| ralucam90 a răspuns:

Probabil cantarul e stricat.Sau te cantaresti tu imediat dupa ce mananci.De preferat este sa te cantaresti dimineata pe stomacul gol! Nu ai cum sa te ingrasi 5 kg intr-o singura zi.