| anonim_4396 a întrebat:

Deci,la 12 ani (aproape 13) am 1.72 m inaltime.De ce toata lumea a spus fraze gen "fa-ta fotomodel" (si alte din astea) cand m-au vazut? Ma fac ce vreau eu,si tocmai din cauza lor,nu o sa devin fotomodel (asta,si faptul ca am un IQ mult pream mare pentru asa ceva laughing). Acum, serios, ei chiar cred ca eu nu am mai auzit asta pana acum? Deja m-am saturat sa-i tot aud.In fine ...nu am ce sa le fac

25 răspunsuri:
| Nolkyz a răspuns:

Lumea e obisnuita cu ideea ca daca esti inalt, arati bine etc esti bun pentru model. Se mai intampla ceva de genul in cazul urmator: o tipa/tip are voce. Si toata lumea ii zice "du-te la megastar". Deci chestia asta ma scoate din sarite laughing Acum, tu poti sa faci ce vrei, evident, nu conteaza ce spune lumea. Dar mi se pare totusi aiurea sa generalizezi ca toate modelele is batute-n cap. Da, or fi, ca se supun anumitor norme. Dar nu avem dreptul sa spunem ca sunt batute-n cap in nestiinta de cauza. Asta e la noi in Romania. Se vede clar ca-s proaste (astea foarte mediatizate). Cam tot ce vezi e de asa natura. Insa sunt exceptii.

| AnnaSpiritualRavishment a răspuns:

Spune-le asa "pitipoancele au in general meseria asta. daca voi ma vedeti piti va trebuie control la cap"

| GabiDumitrescu a răspuns:

Te poti face fotomodel si cu IQ mare - diferenta o sa fie in ce vrei face cu banii respectivi dupa aia, fata de majoritatea fotmodelelor...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mda..Si eu am 1.73..am 16 aniwinking Sunt bruneta, am forme, Si fac ce vreau cu viata meawinking Fa ceea ce iti doresti tu nu ce vor altii!happy

Spune-le chiar lorwinking:*

Succes>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

1.Ai o înălţime bună mai ales pentru cei 12 ani. Eu sunt mult mai mare ca tine şi de abia acum am 1, 72 m.
2.Lumea îţi zice aşa că vor să faci ceva ce poţi având în vedere cei 1, 72 de metri.
3.Nu cred că te obligă cineva ci pur şi simplu ţi-a dat un sfat.
4.Nu toate fotomodelele sunt proaste şi nu are vreo legătură faptul că ai IQ cu faptul că ai trup de fotomodel. Poţi bine să le ai pe amândouă. Totuşi nu cred că eşti prea deşteaptă dacă te lauzi atât. sad
5.Nu vei fi piţi dacă te faci dar cu siguranţă vei devinii o fată neserioasă ca să zic aşa.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Mda,avand in vedere ca IQ-ul meu e 133 (la 140+ esti considerat geniu) chiar ca nu sunt desteapta raised eyebrows.Si notele de 9 si 10 la scoala sunt luate pe mita raised eyebrows

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Si ce legatura are IQ/ul cu faptul ca lumea iti zice sa fi mode?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Pai nu de asta spuneam, ci de comentariul tau : "Totuşi nu cred că eşti prea deşteaptă dacă te lauzi atât".Nu o lua ca pe ceva spus cu rautate, dar cand vorbesti cu cineva care asculta rock, fi sigura ca acea persoana e inteligenta.Si nu spun doar de mine, in general (asta nu inseamna ca nu sunt persoane inteligente care asculta alte genuri)

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Dacă asculţi rock eşti deşteaptă. Hai că începi să aberezi.laughing)
Şi eu ascult puţin rock.happy ce o insemna am, iqul 200?

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

M-ai inteles gresit. Spuneam ca nu exista persoane proaste (ca sa zic pe direct) care sa asculte rock.Mai mult se indreapta spre rap, hip-hop, sau mai rau, chiar si manele. Oricum, e greu sa ajungi sa ai un IQ de 200

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Poate te sfatuiau, ca nu cred ca te-a obligat cineva. Deja intrebarea asta a dovedit contrariul a ceea ce ai spus tu despre IQ-ul tau. Dar inca esti mica.
Fa-te ce vrei. Bafta!

| Camelisa a răspuns:

Asa si? si postat chestia asta ca sa ce? laughing
Fetito mergi si joaca.te cu papusile.

| anonim_4396 explică (pentru Camelisa):

Nu ma duc sa ma joc cu papusile.Am renuntat la ele acum 4 ani pentru ca ma plictiseau.Nu ma lua peste picior doar pentru ca sunt mai mica decat tine. In primul rand, nu ai de unde sa stii ce imi poate capul raised eyebrows

| Camelisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga mea crede.ma ca ai face MULT mai bine sa mergi sa te joci in continuare cu papusile! Vrei sa iti dau si un exemplu? Ok.DE CE CREZI CA PE NOI NE-AR INTERESA IN MOD DEOSEBIT ca tu nu vrei sa fi fotomodel?! Hai pe bune laughing. Ai scris 2, 3 randuri explicandu-ne cat esti tu de ofensata de ce iti spune lumea.Cum Doamne iarta-ma am punea noi sa te ajutam?laughingHai serios? Du-te mai bine si schimb-o pe Barbie :*

| Camelisa a răspuns (pentru anonim_4396):

A da si asculta la mine ce iti spun acumwinking degeaba esti eminent la scoala daca esti repetent in viata!
O sa iti foloseasca, hai o zi buna tongue

| anonim_4396 explică (pentru Camelisa):

Ha ha ha, foarte amuzant! raised eyebrows Sigur ca acum ca ai spus tu o sa ma duc sa ma joc cu papusile big grin laughing.Si ce ar fi daca m-as si imbraca intr-un scutec? raised eyebrows Lasa-ma cu astea, eu trebuie sa invat, nu am timp de prostiile astea de papusi.Ca mai intru pe internet e alt ceva, am si eu nevoie de relaxare dupa 6 ore petrecute cu animale salbatice (nu vrei sa stii) straight face

| Camelisa a răspuns (pentru anonim_4396):

Draga mea, astea sunt problemele tale, eu mi.am dat doar cu parerea.Am sa ma retrag din aceasta conversatie fara rost.
O seara faina.

| CeaCuMasca a răspuns:

Vai,tu,și noi ce să-ți facem?

| SinfulDesire a răspuns:

Poti sa iei niste machiaj intr-o zii sa te faci fugly >w< si dupa aia sa vezi ce or sa iti zica

| Anonim9425 a răspuns:

Deci draga mea, eu as vrea sa am inaltimea ta, Cum ai crescut asa bursc? laughinglaughinglaughing

| anonim_4396 explică (pentru Anonim9425):

I-a dat să pape pătrunjel.laughing

| Anonim9425 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda.eu am 1.72

| anonim_4396 explică (pentru Anonim9425):

E ceva genetic. Tatal meu are 2m

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Ha ha ha, foarte amuzant. Lasa glumele proaste despre mancare si du-te la MC daca ti-e asa foame laughing

| Anonim9425 a răspuns (pentru anonim_4396):

Super