| Kasia a întrebat:

Deci...m-am tuns. Aveam parul mediu spre lung si a fost vopsit blond si era foarte ars si despicat.Acum e mediu si mie mi se pare foarte scurt-mi-a luat mult din lungime si inca mai e despicat mai ales prin fata.Sunt disperata-vreau sa se regenereze,sa-mi creasca rapid(parul meu creste foarte greu).Va rog recomandati-mi produse bune pentru par, masti... orice ca sa imi creasca mai repede si sa arate altfel.Nu sunt deloc obisnuita cu un par asa scurt.Funda.Multumesc.:*

6 răspunsuri:
| Remus13 a răspuns:

Luna influenteaza mareele, dar si cresterea parului. Masajul stimuleaza fluxul sangvin de la nivelul scalpului si astfel nutrientii ajung mai usor in foliculul parului. Antioxidantii si complexul de vitamine B ajuta la cresterea parului sanatos si puternic. Uscarea parului, ondularea, clipsurile, produsele cu alcool si siliconul usuca si ingreuneaza firul de par, ducand la incetinirea cresterii.Este dovedit ca somnul insuficient duce la cresterea nivelului de stres, care afecteaza sanatatea parului, favorizand caderea acestuia si incetinindu-i ritumul de crestere.Un regim alimentar echilibrat mentine sanatatea organismului si stimuleaza cresterea parului. Vitaminele A, B, C, D si E, acizii grasi omega 3, proteinele, zincul si magneziul sunt esentiale pentru un par sanatos si viguros.

| FashionDream a răspuns:

Ulei de ricin. Te dai cu el la radacina parului si iti creste mai repede. Poti sa te dai si pe el si la varfuri si atunci nu o sa iti mai fie atat de despicate si o sa prinda un aspect mai stralucitor si matasos. Il gasesti la orice farmacie. De asemenea il poti folosi si pentru cresterea mai rapida a unghiilor sau a genelor. Nu l-am incercat! Dar o prietena de-a mea il foloseste si chiar ii creste parul mai repede! Sper ca te-am ajutat!

| Kasia explică (pentru FashionDream):

Crede-ma l-am folosit dar parul meu e foarte dificil.se rupe repede...ma dispera.

| FashionDream a răspuns (pentru Kasia):

Atunci nu mai am alte idei. Imi pare rau...si mie imi creste foarte greu! M-am chinuit aproape 2 ani sa il ingrijesc ca sa creasca frumos...acum il am cam pana la buric dar am varfurile putin despicate asa ca o sa le tai cat mai curand. Bafta si tie!

| Kasia explică (pentru FashionDream):

Mersi.

| Leopoldina a răspuns:

Poti sa profiti ca e totusi mediu, si sa iti faci tot felul de impletituri pana creste, poti sa il prinzi in fiecare zi altfel.produse pentru crestere:gerovital (sticla maro inchis e cu petrol si trebuie sa stai 2-3 ore, de 2 -3 ori pe sapt, cateva luni.parul se regenereaza incredibil). pentru crestere recomand masti facute in casa, cu vitamina a fiola+galbenus+miere+eventual ulei de masline 2 lingurite.se aplica masaca si stai 2 ore.succes