| VioVuVu a întrebat:

Deci... nu stiu cum sa incep. Imi place de un baiat de la mine din clasa si in cateva zile este o petrecere si vine si el de fapt vin mai multe personae si de la alte clase etc. Faza e ca mie nu-mi place sami las parul desprins si la petrecere mil voi lasa dar mie nu-mi prea place cum imi sta cu el desprins e electrizant. infine. 1-cum fac sa ma apropii mai mult de el fara sa-si dea seama ca-mi place.
2- stiti cumva cum fac ca parul sa nu mai fie electrizant iarna. vreun balsam sampon ceva mai bun?
3-cum mi-as putea prinde parul in asa fel sa arate mai deosebit?

11 răspunsuri:
| OnuOnulică a răspuns:

1) Cel mai bine te duci la el si il iei la dans...
2) http://www.beautyrevealed.ro/electrizarea-parului/
3) In coadă.

| VioVuVu explică (pentru OnuOnulică):

1- nu prea le am cu dansul.
2- mersi
3- ceva mai de Party in coada nu mai vreau ca il tin non-stop

| Prietenoasa a răspuns:

1. Incepi sa vorbesti cu el si incerci sa gasesti ceva in comum despre care sa vorbiti. Dupa poate te invita la dans.
2.Nu stiu.
3. Spic adica impletit.

| MyhaXMaya a răspuns:

1.vorbiti despre lucruri comune...
-intreaba-l ce face in timpul liber
-cere'i id
-nr de telefon
-fa-i complimente( de exemplu : " Ce bine iti sta cu parul asa, sau in hainele aste...")
-Vorbiti despre cum vi se pare petrecera
-Sunt multe lucruri...
2.Aiciii: http://www.andreearaicu.ro/......electrizat
3. http://www.google.ro/......tp?/imgres
https://www.facebook.com/....../photo.php
http://www.beautyrevealed.ro/coafuri-pas-cu-pas/
Sper ca te-am ajutat (^ o ^)

| BuBuBuBuBYYY a răspuns:

1. Intreaba-l amiceste „-Ce faci?", fara sa te dai de gol ca-l placi...deschide un subiect gen: „-Ce parere ai? Cum ti se pare party-ul?" sau te gandesti tu la ceva. La doi nu sunt sigura ca te pot ajuta prea mult, iti pot da un sfat dar asta va dura doar pe un timp limitat, cateva ore, sa bagi fixativ in el, sau sa ti-l prinzi intr-un coc lejer. a devnit foarte popular, iar daca in accesorizezi cu niste agrafe mai dragute si cu cateva impeletituri o sa iasa super OK! Mult succes in dragoste si in problema cu parul dearbig grin

| VioVuVu explică (pentru BuBuBuBuBYYY):

Mda mersi de sfaturi doar ca el nu e un baiat cu care poti comunica deoarece el cand e singur e un baiat dulce dar cand este cu gasca devine nesimtit.se crede smecher vrea sa-i impresioneze pe baieti sa nucreada cai place de cineva sau ceva. ca am mai fost cu el la o petrecere si atunci sa comportat cu mine foarte frumos pentru ca nu era cu gasca era singur. deci cu el e greu sal trag la o parte si sa-i zic cum ti se pare party-ul nu pot doar atat trebuie sa-i zic mai multe. dar mersii oricum.

| BuBuBuBuBYYY a răspuns (pentru VioVuVu):

Atunci comporta-te cu el exact asa cum se comporta el cu tine cand e cu gasca lui, fii nesimtita, ia-l peste picior si fa putin misto...dar totusi cu limite. Poate o sa vada ca si-a gasit un rival pe masura luioh go on dar sa nu exagerezi. In fine, tu il cunosti mai bine...nu te pot ajuta cu prea multe sfaturi.

| bombonika1799 a răspuns:

1.Lasa timiditatea acasa(iti spun din experienta)incearca sa vorbesti cu el, flirteaza, fai ochi dulci...de ce nu vrei sa isi dea seama ca il placi? poate si el te place pe tine! incearca sa-i atragi atentia(fara a fi penibila)priveste-l direct in ochi(priveste calm si zambeste, merge mereu)
2.asa mi se intampla si mie mereu, din cate am auzit e bine sa te pipteni cu un pieptane/perie din lemn.
3.ar fi dragut sa iti lasi parul dezlegat il poti indrepta sau ondula sau daca vrei poti sa faci cateva impletituri
http://www.youtube.com/watch?v=b45Nf1TKGTU

http://www.youtube.com/watch?v=1llRBvbSxPM

http://www.youtube.com/watch?v=dwvhOPcoUFw&list=PLD4D5DE6CCCF00AF4
Bafta! Distractie placuta :*

| theodora94 a răspuns:

Te duci si ii spui ca iti place de el si daca te place si el o sa fiti impreuna daca nu soarta... ceva mai special ar fi buclele.

| Mary_Yohh_1993 a răspuns:

Pai... Cum sunteti colegi va fi usor sa vorbesti cu el, glumiti, iesiti afara si mai afla cate ceva despre el. Pentru electrizarea parului..hmmm...nu prea stiu.Si daca vrei ceva de party fa-ti'l ondulat cu bucle mari. Si cu o fundita la spate.