| Șosețică a întrebat:

Deci oficial asta este o intrebare serioasa :]]. deci am parul foarte, foarte, foarte des [cam 3-4 straturi] si ma enerveaza, ptca arat ca un clovn cu el... si mai ales chestia enervanta e ca primul strat [nu se vede] este cret al 3lea buclat al 2 intre bucle si lin si al4lea lins de tot straight face arat groaznic. mai ales dupa ce il spal straight face si nu stiu ce sa fac sa nu mai fie asa... da, da o sa'mi ziceti sa'l intind, dar mama nu ma lasa sa'mi cumpar placa si nici sa mi'l filez.
Aveti niste ideei ca sa'mi fac parul sa nu mai fie asa de des?

2 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Placa nu te ajuta deloc dar filatul e singura solutie.

| Smilee4Mee a răspuns:

1.Ai putea merge la coafor pentru ati rari parul.
2.Cand iti usuci parul prinde'l sus si lasa pe rand cate un strat incepand cu cele de desubt, si cu ajutorul unui piaptan si al uscatorului il poti face sa stea putin mai aranjat
3. Dupa ce il speli il poti prinde pentru a nu sta urat sunt o multime de coafuri frumoase (un coc lejer, o coada impletita...)
Succes! Fundapuppy dog eyes?