| AmazingGirl a întrebat:

Deci...simt nevoia de o schimbare de look.Eu implinesc 16 ani si sunt boboaca.Am parul trecut cu o palma de la umeri, dar asta doar daca il intind cu placa(fac asta in fiecare zi pentru. ca parul meu natural este nici cret, dar nici drept si arata oribil). De obicei cand ma machiez folosesc rimel, creion de ochi si fond de ten(dar nu in exces!). Parul il las mereu desprins, dar nu sta tot timpul drept din cauza umezelii.Ma imbrac normal, poate ca nu port haine chiar de firma pentru. ca nu imi permit dar port haine chiar dragutelaughing. Am nevoie de sfaturi, cum as putea sa imi aranjez parul, cum sa il fac sa stea cret fara ondulator si cum as putea sa ma machiez altlfel?big grinsi cum sa ma imbrac.cateva ideihappy. Dau fundita!:*

3 răspunsuri:
| DiamondShine a răspuns:

Hmmmm La 16 ani esti deja o mica domnisoara,cum ai si specificat,boboaca.Mie una imi place f mult parul drept(indreptat f bine cu placa), iar uneori, partea de par din fata putin ondulata in exterior.Aceasta este o coafura simpla si En Vogue,care se potriveste de minune la acest tip de par.Iar ca haine...ce-ti place tie. ceva sa-ti scoata in evidenta trasaturile feminine(atentie! asta nu inseamna ceva vulgar),aici poti incadra blugii pana f stramti,o hainuta de blana(iarna),o gecuta f scurta(primavara,toamna),iar vara cat mai multe maieute cu dantelute si volanaseeee! ca incaltaminte,chiar daca esti, chiar daca nu esti adepta tocurilor, acestea sunt cele mai feminine si sexy.Pup

| QuadruplePersonality a răspuns:

Povestea vieţii mele laughing.
Şi eu îmi îndrept părul aproape mereu big grin. Ca să îţi stea creţ fără ondulantor, după ce te speli, îl laşi putin să se usuce, îl piepteni bine şi îţi face o coadă împletită franţuzească, spic, de sus. Dacă părul este înca umed efectul e mai frumos. Dacă ai făcut asta seara, dimineaţa îţi desfaci coada, dar nu te mai pieptana (dacă bagi pieptănu în par se strică buclele şi îţi faci părul iar ondulat naşpa), în loc de asta, îti treci mâna prin păr şi separi şuviţele. În caz că nu stă la locul lui foloseşte spumă.
La machiaj. uită-te pe net, prin site-uri d'astea de fete şi vezi ce stiluri de machiaj îţi place.
Iar la haine, sunt perfect de acord cu adytza_4757.
Să mă anunţi dacă ai încercat şi daca îţi place ce ţi-a ieşit, te roog. :*

| JustinFanEu a răspuns:

Http://outtamyheart.blogspot.com/ bloggul meu te poate ajuta (poate)