| ave1994 a întrebat:

Deci vreau sa va spun ca eu sunt inca mica pentru epilat pe picioarelaughing insa imi cresc fire blonde, insa nu de acum.Sunt mari si mi-e jena intr-un fel.Si cum pot sa incetinesc cresterea parului ( la subrat, picioare, etc.).Ma ajuta si pe mine cineva?

Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Dacă ai firele blonde nu cred că este încă timpul să te epilezi deoarece următoarele vor fi negre şi mai dese.
Sfatul meu este să te epilezi când mergi la mare sau la piscină dacă te deranjează aşa mult.
Ciao!

3 răspunsuri:
| BiancaBiB a răspuns:

Nu poti opri cresterea parului.Asta e sigur.
Eu am 14 ani si nu m-am epilat niciodata.Parul de pe picioarele mele este blond si nu se cunoaste, desi ma cam deranjeaza.blushing.Dar tu, daca ai 10 ani ( am vazut numele contului tau cu anul "1994" si de asta am tras concluzia ) esti prea mica pentru epilat.Mai asteapta pana vei mai creste si chiar va fi cazul.
Cat despre parul de la subrat, daca este negru si se vede ar trebui sa te epilezi cu o crema speciala pentru asta ( nu sunt scumpe, si sunt chiar bune, eu folosesc de mult timp una de la "farmec" - o folosesc tot subrat bineinteleswinking, nu pe picioare ).
Funda te roog :X

| ave1994 explică (pentru BiancaBiB):

Iti dau fundita da' raspunde la o alta intrebare fara fundita laughing asa voi putea sa iti dau.

| BiancaBiB a răspuns (pentru ave1994):

Scuze.n`am vazut ca ai dat deja fundita.laughing big grin