| ♥andreyusca11♥ a întrebat:

Demachiant sau servetele demachiante?
servetele demachiante sau servetele pentru bebelusi?

va rog argumentati raspunsurile!

3 răspunsuri:
| Beatrice_5910 a răspuns:

Depinde ce ii convine tenului tau. Eu am folosit mult timp servetele demachiante de la Nivea dar mi-au ingrasat tenul. Apoi am folosit servetele pentru bebelusi Pampers laughing pentru piele sensibila. Si acelea au fost foarte bune curatau delicat tenul dar la un moment dat imi usca mult prea tare tenul si am trecut la demachiant normal. Am incercat de la Gerovital gama cu floare de colt a fost bun doar ca ma ustura ochii de la el. Acum folosesc de la Elmiplant gama Bioten demachiantul pentru ten sensibil si uscat. Este foarte bun, nu ustura ochii, curata forte bine si hidrateaza. Acum totul depinde de ce vrea tenul tau.

| Lexus28 a răspuns:

Demanchiantul fii cremos este mai indicat pentru procesul de demachiere. Servetele, prin textura lor, incepand cu cele de bucatarie pana la cele pentru bebelusi sunt mai zgrumpturoase(dupa caz). Asadar, orice este lichid si cremos(deci hidratant si soft pentru pielea ta) este mult mai indicat atunci cand vine vorba de demachiere. Servetelele demachiante, daca e sa le compari cu cele pentru bebelusi - au alta functie. Contin un lichid cu tonic in majoritatea cazurilor special pentru indepartarea machiajului, dar si servetelele pentru bebei si-ar face treaba destul de bine. In orice caz, indiferent cu ce alegi sa te demachiezi, nu vei avea de suferit.

| kisskissa a răspuns:

Servetzelele demachiante de la Loreal sunt foarte bune, si sunt usor de folosit.