| Ana27w a întrebat:

Demult vroiam sa IMi fac o suvita de o culoare diferita. Abia acum am obtinut acordul mamei care mi-a spus ca decolorarea suvitei arde firele de par si nu e bine. M-am gandit atunci sa nu IMi vopsesc suvita roz sau albastru nimic excentric. Doar sa o vopsesc cu nuantator un fel de aramiu. Am parul saten deschis. Credeti ca prinde? Orice sfat ma ajuta. Nu prea stiu cum sa procedez. Sa IMi decolorez suvita sau sa o vopsesc direct (care la 4-5 spalat I se Duce). Multumesc

Răspuns Câştigător
| MădălinaDinu a răspuns:

Eu zic să vopsești direct șuvița, cel mai bine prinde rozul. E mai bine s-o vopsești direct pentru că dacă o decolorezi și nu îți place, daunezi și părului degeaba. Sper că te-am ajutat, mult succes.

2 răspunsuri:
| IsabelaIssa a răspuns:

Eu zic sa iti aplici una decat sa o vopsesti, si in caz ca nu iti place cum iti sta o poti da jos.

| NoName0x0 a răspuns:

Eu zic sa decolorezi suvita cu PUDRA DECOLORANTA care se gaseste pe la magazinele acelea care au numai cosmetice, sper ca in zona ta se gasesc si stii despre ce vorbesc. Cu pudra decoloranta nu se arde parul, va fi o suvita blonda, aproape spre alb laughing