| IateyourCookie a întrebat:

Descrieti-va...caracter+fizic cea care seamana cu mine si la comportament si la fizic FUNDA :X

Răspuns Câştigător
| heise a răspuns:

Fizic: Parul castaniu, ochii caprui, cam vreo 67-68 de kilograme, 1. 65-1. 66 la inaltime, port numarul 38-39 (uneori 40 pentru ca numerele sunt puse aiurea si nu prea stiu sigur) la picior.
Moral: Sunt tare incapatanata, spun "ai dreptate", dar tot parerea mea o sustin, imi place sa cred ca numai eu am dreptate, nu vreau sa mi se spuna sa gresesc, dar eu sa ma iau de altii cand o fac, o fire tare curioasa si jucaiusa, care se inteleg cu bebelusii/copii mai mici decat ea cu multi ani (chiar daca uneori imi vine sa le dau cu ceva in cap copiilor cand ma scot din pepeni tot ii iubesc), sunt tare copilaroasa, serioasa, cu capul pe umeri, visatoare, care ebereaza mereu, intrerupe omul doar ca sa continue ea sa vorbeasca, sa discute si sa se arunce cu capul inainte cu o pare proasta, dar e parerea mea deci e buna, care nu-i pasa ce cred altii chiar daca pune la suflet orice vorba a unui prost, sentimentalista, defectul de a se atasa repede de o persoana, sa o indrageasca, si sa nu ii mai dea drumul, dar daca incepe sa faca fite acea persoana sau nu mai am eu chef de ea pur si simplu ma comport acra si incep sa o tratez ca pe ceilalti (vorbe mai inteligente, priviri mai de sus, dandu-se cu nasu' pe sus, evitari, etc), sa se dea ceea ce nu este, o persoana uneori timida, vorbareata, care se acomodeaza destul de repede, care se gandeste la viata, vrea sa moara, vrea sa traiasca pentru acest peisaj deplorabil de frumos, zambareata, purtand masca fericiri pentru a fi o companie buna, care nu vrea sa dezamageasca dar o face si se simte uneori ca ar vrea sa intre in pamat ca a dezamagit dar aletori ii face o mare placere sa distruga inimi si rasete, care e uneori indiferenta daca te comporti la fel si multe atele (daca apesi play numai merge sa apesi pause:]). Daca vrei sa stii cat mai multe despre mine mesajele pot sa fie o solutie. laughing Am uitat sa precizez ca destul de calma, irascibila, se enerveaza usor, si cand o face se comporta ca o nebuna (tipa, intep sa plang la sfarsit, sa dau cu pumnul si picioarele in ce apuc, sa-mi smulg parul, iar cand eram mica spargeam geamurile cu capul si ma dadeam cu capul de asfalt, bordura cand nu-mi convenea ceva, sau nu primemeam). Sunt si cam egoista cand vine vorba de dragoste, dar stiu cum sa las libera o "pasare", glumeata, mai sadica, care plange destul de usor, care incearca sa para dura cand e doar un iepuras speriat, cu diferite toane, mai pe inteles: foarte schimbat-oare dar cu aceeasi inima, cu virusi marete pentru un corp mic si cu sperante ca mama o sa reinvie din mormant. happy
Sa ai o zi buna! + am respect pentru batrani si cand incep ceva numai termin, foarte greu + o lenesa desafrsita care nu prea ii plaec sa faca curat, dar nici sa ramana murdar, cam rasfatata, dar care iubeste si are grija, care si-ar da sufletul pe tava daca ar fi nevoie. Sa ai, din nou, o zi buna! Hai ca dau repede pe buton ca sa scapi de mine. laughing

9 răspunsuri:
| LoveForShania a răspuns:

Buna! E cam dificil sa semanam cu tine, fizic e foarte posibil, dar la comportament. asta e ceea ce ne diferentiaza pe toti! Nu suntem identici!

Fizic: par castaniu, ochi caprui-negrii.
- inaltime 1. 68 sau poate mai mult cu vreo 2 cm
- greutate 53 kg
- picioarele lungi, subtiri. 87-61-88 de la ultima masurare

La comportament : responsabila doar cand nu am ce face. imi place sa ma distrez, sa merg prin oras, sa ma plimb toata ziua, vorbesc mult, nimeni niciodata sa nu ma contrazica, nu imi place sa nu ma creada cineva atunci cand e adevarat. Imi plac cainii, piscinele, la mare, muzica, magazinele de haine, pantofi, bijuterii, posete etc. etc.
As face o lista intreaga sa ma descriu si tot nu as putea explica ce simt si cum sunt eu.

| newperson4him a răspuns:

Fizic: satena, ochi albastri, inaltime 1, 58 si 45 kg.big grin
Cacter: sociabila, glumeata, simpatica, uneori incapatanata si orgolioasa, putin geloasa, ma supar cam repede si imi si trece repedelaughing dar foarte vorbareata si responsabila cand e cazul, imi asum consecintele faptelor mele.

| DeEeA_2049 a răspuns:

Fizic:
Par saten, ochi caprui, mari, ten deschis, buze nici prea mari nici prea mici, frunte ingusta, fata rotunda spre ovala, miniona, 1, 50 m, 40 kg, port 37 la picioar, S sau XS la bluze.
Moraltongueai sunt o fata prietenoasa si imi place foarte mult sa ii ajut pe ceilalti.Sunt sagetator.Eu ma aflu mereu in extreme: cand am chef sa fac de toate, cand ma doare lenea, cand sunt deprimata rau, cand sunt fericita de sare casa cu mine laughing))))). Dar de obicei sunt fericita.Imi place optimismul, uneori ma rusinez repede laughing. Ador sa fac glume si sa rad.Sunt genul mai zgubilitic ca sa zic asa laughing. In dragoste, de cele mai multe ori nu stiu pe cine sa aleg.De ce sa raman la unul cand sunt atatia oameni deosebiti? laughing. Dar cand gasesc pe cineva cu adevarat special sunt gata sa-l iubesc din tot sufletul.Imi trece repede supararea. Una zic, alta fac.Cand ma enervez sunt cu totul alta persoana laughing. Cand sunt cu capul in nori uit ca traies (nu mai respir, nu mai clipesc)laughing.
Nu suport sa fiu batjocorita.Detest oamenii cu doua fete. Pitipoancele imi fac scarba.Imi place sa ma joc la calculator, sa citesc, sa ma uit la filme, sa stau cu prietenii.Culorile mele favorite sunt alb, verde si turcoaz.Ador peisajul de munte.Sunt FOARTE perseverenta.
Mda cam asta sunt eu pe scurt ca daca scriu mai mult nu imi mai ajunge spatiul laughing
Pwp:*

| blablablasigatacamaplictisesc a răspuns:

Fizic: -ochii albastrii-indigo;
-par saten, suvite blonde, naturale, lung, ondulat;
-ten deschis;
-45 kg;
-1. 58 inaltime.
Moral:ambitioasa, adica nu renunt pana nu obtin ceea ce-mi doresc, incapatanata, energica, urasc sa fiu contrazisa, urasc sa ma invinovateasca cineva pentru ceea ce n-am facut, nu-mi place sa dezamagesc sau sa fiu dezamagita, sunt o fire copilaroasa, dar si matura, curioasa, ador animalele, imi place sa cant, sa desenez, sa rad, mestec des gumalaughingrolling on the floor, nu-mi place sportul, ador apa, imi place sa-mi cumpar haine, cosmetice, etc., imi iubesc familia si prietenii, am ticuri, vorbesc mult, sunt prea indrazneata, iar uneori prea timida, ador ciocolata, am vise pe care cu siguranta o sa mi le indeplinesc.

| NuConteazaCineSunt a răspuns:

Pai.Sunt satena, parul lung pana sub sani putin mai mult, ochi caprui, sunt putin baietoasa joc fotball uneori cu baietii si cu alte fete, dar asta nu conteaza pentru ca eu sunt chiar foarte preocupata cum arat:d adica imi place sa arat bine. imi plac unghiile drepte, cu modele pe ele, cum le am acum (asta fac doar in vacanta), imi place sa fiu rasfatata (sunt fara fite), adica e amuzant.sunt putin cam rea cu verisoara mea, nu prea vreau sa ii dua lucruri cand sunt suparata. pai am cam 1, 51 sau 52 nu mai tin minte sigurr de la ultima masurarelaughing. Mancarea mea preferata este pizza o iubesc:X mai ales cu ciuperci, si am putin comportamentu` lu Miley din serialul HannahMontana:@:@:@ adica imi fine doar foarte putin ca imi placea la nebunie si am incercat sa o imit, si uite acum sunt putin ca ea:@ proasta de minee...pai imi place sa joc handball.cum ziceam, si sunt destul de rea uneori cu verisoara mea, cand nu imi convine ceva mai tip putin la ea, ea se supara si apoi vine la mine si imi zice: "ce mai faci, te iubesc asa de mult! esti un ingeras" happy... pai nahh, imi place sa ma dau cu rolele, cu bicicleta, si vreau un sk8 pe 2 roti:X (sk8=skeit-skatebord)
vreau haine dragutzee. aaa si am uitat sa precizez am breton care il prind cand am coada de cal sau il las pe o parte (e loong, pana sub buza) eu am vrut neaparat sa ambig grin imi fine
sarbatori fericite!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poi...sunt glumeata, intotdeauna cu chef de distractie, sociabila si de ce nu si isteata.

Parul blond natural, ochii verzi spre caprui, inalta si nici slaba, dar nici prea grasa big grin

te pop :X bye:*

| angel4v3ryour a răspuns:

Am 1. 73 inaltime, parul castaniu, ochi caprui, corp atletic si imi place sa cunosc ingerasi mumosi fara fite pup

| OSCARtoons a răspuns:

Fizic:Castaniu
Inaltime:1. 75
Ochi:verzi la lumina, caprui la intuneric
Slab
Caracter:Sunt cam rebel nu prea ma inteleg cu multi dar cu cei cu care o fac ma distrez foarte bine.

| alishaany a răspuns:

Fizic: am ochi albastri par saten.am 1,71 inaltime 54 kg. iar comportamentul: sunt impulsiva, o buna ascultatoare, cand prieteni mei au nevoie de mine sunt acolo pentru ei, sunt un pic cam barfitoare, imi place sa lucrez cu prieteni si colegi, nu fac diferente intre rase sau religi mai pe scurt nu sunt rasista :* sper sa ma aseman cu tine.