| cokkooo a întrebat:

Din ce se pot face moatele? happy

6 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Un tricou vechi de bumbac si hartie de ziarhappy Cateva benzi late de 3-4 cm, lungi de maxim 10cm.Contactul cu parul il face ziarul. Iti iese foarte cret. Parul sa fie putin umed.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din bucati de pinza sau hirtie (dar se rup usor).

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A, hirtia sa fie mai groasa si rasucita ca sa reziste.

| VelvetLight a răspuns:

Sau daca il vrei ondulat poti sa iti pui pe cap o banderola asa ca indienii si sa iti infasori suvitele de par dupa banderola. Parul trebuie sa fie putin umed, iar daca il tii asa peste noapte cu o caciula pe cap ca sa nu se desprinda suvitele, dimineata o sa ai niste bucle ca si cum le-ai fi facut cu ondulatorul.batting eyelashes Dar daca vrei sa iti faci parul pe clasicele moate din hartie sau carpa ai grija: daca ai parul prea scurt nu o sa arate prea bine, o sa iti iasa un fel de freza afro. Parul trebuie sa fie mai lung, sa stea intinsbatting eyelashes Sau iti mai poti impleti si codite subtiri tot capul... o sa ai parul cret, ca si cum l-ai fi facut cu placa happy Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Vezi aici,
http://lifeasmee.wordpress.com/tag/procedeu-bucle-faute-pe-moate/
Te pup!

| Aylin23 a răspuns:

Merge cu sosete.Pui soseta la varful parului si rulezi.Le lasi peste noapte cand dormi si o sa iasa frum.