| cdl42002 a întrebat:

Doar eu am sânii lăsați la 17 ani? Sau e ceva normal? Vouă vi s-a intamplat? Sunt foarte complexata pe chestia asta de un timp

12 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Iti complici viata prea mult

| RAY a răspuns:

Ar fi bine daca
le-ai masa, astfel muschi se intaresc si numai se lasa in jos, incearca asta vei vedea daca am dreptate sau nu

| Catrice a răspuns:

Dacă ai dimensiuni considerabile și nu ai purtat sutien decât foarte puțin timp, atunci se cam întâmplă.

| Nătărău a răspuns (pentru Catrice):

Eu zic că din contră, pentru că a purtat sutien prea mult și i s-au atrofiat mușchii pieptului. Urmează sfatul lui Kolibri07.

| Catrice a răspuns (pentru Nătărău):

Inchipuie-ti o cupa mare ( poate chiar cea mai mare).
Atunci când te miști mult, sânii se balansează ca na, gravitația.
Ma întreb eu, atunci nu se întinde pielea de la greutate? Ca sânii nu sunt doar mușchi.

| Nătărău a răspuns (pentru Catrice):

Nu sînt doar mușchi, totuși acei mușchi îi țin. Sutienul e o prostie.

| Catrice a răspuns (pentru Nătărău):

Totusi, ma gândeam la bustiera în momentul ăla, nu știu de ce-am scris sutien laughing
Știu fete (observasem asta printr-a 9-a, problema părea mai veche) care aveau sânii destul de mari și fără sutien pur și simplu atârnau.
Ma, mușchii sunt aia care stau pe oase, restul sânilor e grăsime acoperita de piele. No și când aia devine o greutate pe care pielea n-o poate susține, pielea se întinde, apar vergeturile și ca urmare sânii se lasă.

| Nătărău a răspuns (pentru Catrice):

Păi fetele alea pun pariu că purtau sutien din prima zi cînd au observat că le-a crescut sînii. ȘI normal că s-au atrofiat mușchii pieptului. Ce e atît de greu de înțeles? E atît de simplu, măi măi.

| Catrice a răspuns (pentru Nătărău):

Mai, nu mușchii se întind, ci pielea care nu le mai poate susține greutatea.

| Plato a răspuns:

Nu ar trebui sa fii complexata deloc.

| Depoka a răspuns:

Corpul difera la fiecare persoană. Nu putem pune in balanță sânii naturali și silicoanele... Ai putea face sport pentru fermitate lor si poate si cu ajutorul unor creme si masaj. happy

| cdl42002 explică:

Oameni buni, nu am intrebat remedii sau cauza. Am intrebat daca mai trece cineva prin asta la vârsta mea.