| anonim_4396 a întrebat:

Draga TPU,am o intrebare pentru cunoscatoare... daca sunt recent vopsita cu negru simplu (vopsea chimica), pot sa ma vopsesc cu henna negru? dupa cat timp? si va prinde cam dupa 2 saptamani de la vopsitul chimic? help pretty please big grin

Răspuns Câştigător
| AikkoxD a răspuns:

Categoric NU. Şi niciodată, dar niciodată să nu alegi henna neagră, fiindcă e făcută cu plumb şi e cancerigenă. E extrem de periculoasă, de asta nici nu se foloseşte. Henna maro e cea mai naturală. Şi în plus, rişti foarte mult dacă îţi aplici henna pe părul proaspăt vopsit, indiferent de nuanţă.Şi invers, dacă aplici vopsea după henna. Aşteaptă cel puţin două luni şi apoi fă o probă pe o şuviţă de păr, dar repet, fără henna neagră!

4 răspunsuri:
| AndreeLolla a răspuns:

Nu stiu dc mai vrei sa te vopsesti si cu henina, daca te-ai vopsit recent...

| EU_Andreea_Ana-Maria_1994 a răspuns (pentru AndreeLolla):

Pai...am facut un experiment, sa.i spun asa, cu vopseaua de la kallos, dupa ce am fost roscata... dupa 2 spalari sunt deja maro in cap laughing))

| EizaG a răspuns:

Nu te sfatuiesc, daca te-ai vopsit cu vopsea continua cu ea. Nu va prinde, daca te vopseai de prima data cu henna, nu mai aveai 'voie' cu vopsea ca il 'distruge' happy

| EU_Andreea_Ana-Maria_1994 a răspuns:

Multumesc pentru raspunsuri big grin