| AliceIDK a întrebat:

Dragilor, vreau sa imi creasca parul mai repede sad. cum sa fac asta? Am parul pana un pic mai jos de umeri. Va rog, HELP!

11 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Masează pielea capului cu ulei de ricin, te speli după 2 ore cu un șampon vitaminizant și un balsam pe bază de grâu. Părul noaptea trebuie să fie lăsat liber pentru a respira mai cu seamă dacă în timpul zilei îl ții prins.
Pa, pa.

| xxxdelyaxxx a răspuns:

Deci:
1. Iti impletesti parul si stai cu el si noaptea si ziua.
2.Iti rinzi parul in coada si il tii mereu.
3. Faci una din 1si/sau 2 si il speli cu un balsam hidratant.
SA NU:
Folosesti ratamente pentru ca o sa iti strici parul!
Si daca folosesti intreabati mama sau un medic sau o matusa a mamei ca ea are mai multa experienta

Fundita?batting eyelashes

| nicoletalavinia14 a răspuns:

Pai,nu e destul de lung? va creste de la sine, ai grija de varfuri, mai da-l cu balsam din cand in cand...

| LifeFail a răspuns:

Bună.
Ca să ai un păr lung,sănătos şi frumos e nevoie de multă răbdare din partea ta. Pentru a obţine rezultatele dorite,ia în calcul următoarele aspecte:
-trebuie să ai un regim alimentar bine pus la punct. Pentru asta este recomandat să consumi cât mai multe alimente,cu vitaminele A,B,C,E şi produse care conţin fier şi zinc,fiindcă ajută la o creştere mai rapidă a părului;
-foloseşte o mască din ulei de ricin,ulei de măsline,ulei de migdale, o fiolă de vitamina A şi una de vitamina E, pe care o aplici pe păr cu 30 de minute înainte de a te spăla pe cap; asta va ajuta părul să se regenereze şi îl va hidrata intens;
-nu uita să îţi tunzi periodic vârfurile, adică aproximativ 3-4 cm o dată la două luni, că să scapi de urmele inestetice şi dăunătoare părului.
Baftă şi numai bine!

caramela
| caramela a răspuns:

Buna draga Alicehappydraga mea, nu cred ca e un tratament anume s-au unu inventat special pentru cresterea parului, parul creste de la sine, noi doar il stimulam si avem grija de igiena lui, uite, eu am parul lung(aprox 1m) si procedez asa: odata pe luna si cand e luna plina sotul imi taie varfurile are mana foarte usoarasmug, apoi il masez cu ulei de ricin, de masline, cand am timp si nu plec nicaieri il mai dau cu gaz, mai fac cate o masca din galbebus de ou cu ulei de masline, ma spal cu infuzie de nuc, deci il stimulez, si totodata am grija sa fie curat si pieptanat, de spalat il spal de 2 ori pe saptamana, si app, nu il tine despletit, ca acum razele solare il usuca si deterioreaza, eu il tin coc mai mereulove strucklove struck, o zi placuta si fii calma ca efectele se vor vedea, dar nu peste noapte.wave

| MirunaMira9 a răspuns:

Buna! Uite eu iti spun sa folosesti:
Sampon pe baza de petrol. Il gasesti la farmacii sub numele de "Petrol Hahn ".
Vezi produsele de la Vichy (Aminexil). Cu toate ca nu face sa-ti creasca parul, macar stii ca nu iti mai cade.
Sunt cateva tratamente super bune de la beuty & sience sub forma de fiole.
Serurile Nanogaine de la Nanogen stimuleaza exceptional cresterea parului si regenerarea acestuia.
Gama Nanogen, pe care am vazut-o prima data la Romexpo, la Cosmetic beauty hair, este extraordinara.
REVALID -SHAMPOO (o data pe saptamana) + REVALID FIOLE (cate o fiola la 3 zile) + VITAMINE CENTRUM (una / zi timp de minim 3 luni) REZULTAT : REGENERARE, INGROSAREA FIRULUI SCALPULUI SI OUT CU MATREATA.
Vitamine cu siliciu. Se pare ca e foarte bun pentru cresterea parului si a unghiilor.
Phytocyane de la Phytology si mi se pare foarte bun.
Sau daca vrei sa citesti acest articol...
http://amelie.ro/beauty_queen/cresterea-parului
Sper ca te-am ajutat funda?

| Ralluca25 a răspuns:

Folosește ulei de ricin mie mi-a crescut.

| Tzukushi a răspuns:

Hei, eu folosesc aceste sfaturi!
le poti incerca si tu
te pup

http://www.sfaturilemariei.com/......a-parului/

| Andrea_Carbune_1990 a răspuns:

Eu aplic in fiecare saptamana de doua ori suc de ceapa pe radacina parului si lunigimia parului timp de 2 sau 4 ore ..folosesc tot felul de legume sau frute depinde ori le fierb ori folosesc sucul lor si ma clataresc ma spal cu un sampon de copii mici iar la urma imi pun un balsam de fructe ..era atat de disperata si infricata nici nu mai stiam ce sa fac sa imi creasca parul.dar sucul de ceapa m-a ajutat mult tot ce este natural este foarte bun sa folositi succes.

| oita2 a răspuns:

Trebuie sa-l tipi impletit pentru a creste de la sine EU am incrcat si il am foate lungo, ieri m-am tuns si acum il am pana la spate