| katherine585 a întrebat:

Dupa cate spalari se decoloreaza parul cu ceai de musetel? Stiu ca nu se decoloreaza in totalitate ci doar da nuante de aurii. Dar dupa cate spalari se vede efectul?

Răspuns Câştigător
| yellowalien a răspuns:

În cazul ăsta încearcă aşa... Cumpără de la farmacie apă oxigenată cu concentraţie mică, gen 3%, iar după spălare clăteşte cele câteva şuviţe cu apă oxigenată şi lasă-le aşa să se usuce. Decolorarea se va face treptat, vei repeta procedeul la următoarea spălare. Nu uita să întrebi la farmacie care e concentraţia optimă pentru ce ai tu nevoie, ca să nu ai vreo supriză neplăcută happy

7 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Dă-ţi prin păr cu zeamă de lămâie şi apoi ieşi la soare. Combinaţia asta deschide puţin nuanţa părului.

| katherine585 explică (pentru yellowalien):

As vrea sa mi-l deschid putin la culoare cu apa oxigenata. Ce trebuie sa fac? CUm sa procedez? Trebuie sa mai cumpar ceva in afara de apa oxigenata?

| yellowalien a răspuns (pentru katherine585):

Apa oxigenată ţi-l cam arde... Nu ţi-aş recomanda.

| katherine585 explică (pentru yellowalien):

Stiu ca arde. Dar nu vrea intreg parul sa-l decolorez, doar cateva suvite.

| yellowalien a răspuns (pentru katherine585):

În cazul ăsta încearcă aşa... Cumpără de la farmacie apă oxigenată cu concentraţie mică, gen 3%, iar după spălare clăteşte cele câteva şuviţe cu apă oxigenată şi lasă-le aşa să se usuce. Decolorarea se va face treptat, vei repeta procedeul la următoarea spălare. Nu uita să întrebi la farmacie care e concentraţia optimă pentru ce ai tu nevoie, ca să nu ai vreo supriză neplăcută happy

| ranonim a răspuns:

Daca vrei doar cateva suvite, cumpara un plic de pudra decoloranta (costa vreo 8 lei) si aplica pe par putin. Prima data incearca pe o suvita mai "ascunsa" ca sa iti dai seama cam cum ar trebui sa faci. Si cred ca asa merge garantat. si nu trebuie sa te chinui mult.

| BiiUtzaa a răspuns:

Buna! Da ai putea sa incerci si cu ceai de musetel dar incearca si cu sampon o sa iasa cam in 3-4 spalari dar depinde ce vopsea folosesti sper ca te-am ajutat

| katherine585 explică (pentru BiiUtzaa):

Nu folosesc vopsea. Vreau doar sa se mai deschida putin parul la culoare. Sunt bruneta